مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۵۹۰
زمان انتشار : ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۹

از نجات گردشگران اروپایی گرفتار در رشته کوه البرز/پیامکی که نجات‌بخش شد

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قزوین از ماموریت مشترک اورژانس115 قزوین و مازندران در نجات جان چهار گردشگر آلمانی و لهستانی که حین کوهنوردی گم شده بودند، خبر داد.

به گزارش  به نقل از روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ قزوین پیمان نامدار اظهار داشت: دیشب چهار گردشگر آلمانی و لهستانی پس از عبور از مسیرهای منطقه الموت قزوین به سمت تنکابن مازندران به دلیل مه و برف و کولاک راه خود را گم کرده بودند.
وی اضافه کرد: یکی از این گردشگران به دلیل لغزندگی مسیر به زمین خورده و از ناحیه پا دچار زخم و خونریزی می شود.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قزوین عنوان کرد: گردشگران خارجی از طریق ارسال پیام به یک مترجم و راهنمای گردشگری مستقر در قلعه حسن صباح الموت قزوین از گم شدن خود خبر دادند که این راهنما نیز این موضوع را با سرپرست شیفت اورژانس منطقه درمیان گذاشت.
این مسئول گفت: در ادامه و با پیگیری‌های انجام شده و دریافت موقعیت گم شدگان از طریق نرم‌افزار، ماموران فوریت‌های پزشکی الموت قزوین و تنکابن مازندران در اواخر وقت پنجشنبه خود را به نخستین گردشگر گم شده که خود را تا نزدیکی روستای عسل محله تنکابن رسانده بود رساندند و با کمک او در ساعت ۳ بامداد دیگر گردشگران و فرد مصدوم شده را نیز پیدا کردند.
نامدار در پایان افزود: پس از یافتن گردشگران، اقدام‌های درمانی اولیه بر روی یکی از آنها که دچار مصدومیت شده بود انجام شد تا وی صبح به بیمارستان رسانده شود و به سایر نفرات نیز راهنمایی های لازم و آذوقه کافی برای طی مسیر داده شد.
الموت واقع در شمال شرق استان قزوین منطقه‌ای تاریخی است که در بیشتر فصول سال گردشگران خارجی به بازدید از آثار آن می‌پردازند. این منطقه کوهستانی هم‌مرز با مازندران همچنین از طریق مسیرهای صعب العبور به روستاهای تنکابن این استان راه دارد.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی