مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۵۳۸
زمان انتشار : ۰۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۸

شکنجه دانش آموزان یک مدرسه در استان ایلام با سیم برق + تصاویر

در دورانی که بسیاری از معلمان کشور، ارتباطی صمیمی و دوستانه با دانش آموزان خود برقرار می کنند و به قدری مهربان و دوست داشتنی هستند که نام و یاد آنها هرگز از یاد دانش آموزان فراموش نمی شود، هستند معلم نماهای سنگ دلی که دلشان از سنگ است و کاری جز تنبیه دانش آموزان بلد نیستند؛ مثل معلمی که در یکی از مدارس شهرستان چرداول با سیم برق بدن دانش آموزان خود را سیاه و کبود کرد.

به گزارش  هرچند بارها مسئولان ارشد آموزش و پرورش تأکید کرده اند که معلم های شاغل در مدارس کشور، حق برخورد فیزیکی و تنبیه بدنی دانش آموزان را ندارند و با عاملان چنین برخوردهای زشتی به شدت برخورد خواهند کرد، بسیاری از معلم نماها در کشور فعالند که با تنبیه دانش آموزان، دوران شیرین کودکی را برای دانش آموزان تلخ و جدا از خسارت های بدنی، ضربات سنگینی نیز به روح و روان آنها وارد می کنند.

خبرهای رسیده از بخش زاگرس شهرستان چرداول استان ایلام حکایت از این دارد که در یکی از مدارس ابتدایی این شهرستان، معلم مدرسه به دلیل عصبانیت از عدم انجام تکالیف توسط دانش آموزان به تنبیه فیزیکی آنها اقدام کرد و به شکلی این دانش آموزان را کتک زد که جای تنبیه و زخم بر بدن دانش آموزان ماند.

معلم این مدرسه که در دهستان بیجنوند بخش زاگرس شهرستان چرداول استان ایلام قرار دارد، امروز با سیم برق به جان دانش آموزان خود افتاد و تصاویر تلخی را رقم زد؛ تصاویری که در آن آثار تنبیه بدنی شدید مدیر با استفاده از سیم برق بروی بدن دانش آموزان نقش بسته و حاصل خشم معلمی است که گویا قادر به کنترل اعصاب و روان خود نیست.

داستان تلخی که در شهرستان چراودل رخ داد و بدن نحیف تعدادی از دانش آموزان زیر شلاق های بی رحمانه معلمشان سیاه و کبود شد، حکایت عجیبی است که نگرانی ها را در رابطه با ادامه چنین روندی در این استان و سایر استان های کشور افزایش می دهد.

به نظر می رسد آموزش و پرورش یا ساز و کاری برای مقابله با چنین رفتاری از سوی معلم های خاطی خود ندارد و یا اینکه نمی تواند به خوبی بر نوع رفتار نیروهای خود نظارت کند؛ اشکالی بزرگ که دست معلم نماهایی که از رحم و مروت بویی نبرده اند، برای تنبیه وحشتناک دانش آموزان باز گذاشته است.

تابناک : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی