مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۴۲
زمان انتشار : ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۹

کره شمالی موشک اسکاد آزمایش کرد

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد کره شمالی بامداد امروز یک موشک بالستیک شلیک کرده است.

به گزارش سئول مدعی شد کره شمالی یک موشک بالستیک دیگر آزمایش کرده است. هنوز منابع رسمی کره شمالی در این زمینه اظهار نظر نکرده‌اند و از سوی رسانه های پیونگ یانگ خبری منتشر نشده است.این پرتاب موشک از طرف کره شمالی فورا به اطلاع رئیس جمهوری کره جنوبی مون جائه این رسید و وی درخواست جلسه شورای امنیت ملی را داد.

گفته می‌شود این آزمایش موشکی که نهمین آزمایش موشکی کره شمالی از ابتدای سال ۲۰۱۷ است، آزمایش یک موشک بالستیک از نوع “اسکاد” بوده است.

اسکاد در اصطلاح ناتو خانواده‌ای از موشک‌های بالستیک است که در دوران جنگ سرد توسط اتحاد جماهیر شوروی سابق تولید و به صورت گسترده به دیگر کشورهای هم‌پیمان با این کشور صادر شد. این نام اکنون به تمامی موشک‌هایی که در کشورهای مختلف بر اساس فناوری اسکاد ساخته می‌شوند نیز اطلاق می‌شود.

آزمایش موشکی اخیر کره شمالی در حالی رخ می دهد که این کشور روز گذشته نیز یک سامانه جدید پدافند هوایی را مورد آزمایش قرار داد که گفته می شود رهبر جوان این کشور بر روند انجام آن نظارت داشته است.

گزارش‌ها حاکی است که رهبر کره شمالی دستور داده است این سلاح به شکلی انبوه تولید و در مناطق مختلف کشور جهت رویارویی و حملات احتمالی دشمنان کشور آرایش داده شود.

تنش ها بر سر کره شمالی بالا گرفته و آمریکا اخیرا تحریم های جدیدی را علیه پیونگ یانگ وضع کرده و رزم‌ناوهایش را به منطقه فرستاده است.

جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه در یک برنامه تلویزیونی گفت که درگیری با کره شمالی احتمالا بدترین درگیری خواهد بود که مردم در طول عمرشان دیده اند.

آزمایش موشکی امروز کره شمالی یک روز پس از آن رخ داد که رسانه‌ها گزارش دادند آمریکا سومین ناوهواپیمابر خود را به آبهای شبه‌جزیره کره اعزام کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!