مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۳۸۸۰
زمان انتشار : ۰۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم:

موضع گیری ترامپ پیشینه تاریخی خلیج فارس را خدشه دار نمی کند | آمریکا در برجام نشان داد قابل اعتماد نیست

محمد آصفری در گفت و گو با خبرنگار درباره اظهارات ترامپ درباره برجام و متهم کردن ایران اسلامی به حملات تروریستی،اظهار کرد: شهدای ترور در تاریخ انقلاب اسلامی به دست عواملی به شهادت رسیدند که تحت حمایت و برخوردار از امکانات دولت های آمریکا و حامیان تروریست بین الملل بودند. عضو کمیسیون امنیت ملی و […]

محمد آصفری در گفت و گو با خبرنگار درباره اظهارات ترامپ درباره برجام و متهم کردن ایران اسلامی به حملات تروریستی،اظهار کرد: شهدای ترور در تاریخ انقلاب اسلامی به دست عواملی به شهادت رسیدند که تحت حمایت و برخوردار از امکانات دولت های آمریکا و حامیان تروریست بین الملل بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  با اشاره به اینکه اقدامات مستشاری ایران در سوریه و عراق با درخواست دولت های این کشور ها در راستای مقابله با جریان های تروریستی بوده است، افزود: اگر  اقدامات شهادت طلبانه نیروهای سپاه و جبهه مقاومت نبود، تروریست ها اقداماتی مانند یازده سپتامبر را رقم می زدند.

آصفری فداکاری نیروهای سپاه و جبهه مقاومت در مبارزه با گروه های تروریستی را پدید آورنده نا امنی در واشنگتن و نیویورک برشمرد و اضافه کرد: اگر  سپاه و رزمندگان جبهه مقاومت نبودند اقدامات تروریستی را در ایران و بسیاری از کشورهای منطقه هم شاهد بودیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با تأکید براینکه آمریکا در برجام نشان داد که قابل اعتماد نیست ،تصریح کرد: برجام ثابت کرد که آمریکایی ها قابل اعتماد نیستند و نمی شود با آنها مذاکره کرد و  به هیچ توافق بین المللی پایبند نیستند.

آصفری با بیان اینکه طرح مذاکرات موشکی و هسته ای دیگر جایگاهی ندارد، اضافه کرد: امروز برای همه جهان، سیاست های جاه طلبانه آمریکا به وسیله برجام ثابت شد.

وی با اشاره به اینکه بد نیست ترامپ در باره خلیج فارس نگاهی به اسناد تاریخی ایران در سازمانهای آمریکایی داشته باشد ، تصریح کرد: امروز رسانه های آمریکا و سازمانهای اطلاعاتی آمریکا بر اینکه خلیج فارس، خلیج فارس بوده است صحه می گذارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی مجلس نهم با بیان اینکه با تعابیری که ترامپ بیان می کند نمی توان پیشینه یک موضوع تاریخی را تغییر داد، اضافه کرد: آنقدر صحبت های ترامپ غیر واقعی است که رسانه های این کشور هم نظراتی مخالف با وی دارند.

آصفری با تأکید براینکه موضع گیری های ترامپ در پیشینه و ماهیت خلیج فارس خللی ایجاد نمی کند، اظهار کرد: ملت ها به خوبی متوجه اند که این حرف های ترامپ در اسناد تاریخی جایی ندارد و بی پایه و اساس است.

گفتگو: حسن رضاییان

انتهای پیام /

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی