مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۳۵۵۶
زمان انتشار : ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲

ترامپ: می‌خواهیم اطمینان یابیم ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند/ پایبندی ایران به برجام را تایید نمی کنم/تمام سپاه پاسداران را تحریم می کنیم!

رییس جمهور آمریکا درباره راهبرد جدید این کشور در قبال ایران سخنرانی کرد.

به گزارش  به نقل از سی ان ان، دونالد ترامپ – رییس جمهور آمریکا – گفت وظيفه من اين است که امنيت و سلامت ملت آمريکا را تامين کنم. می خواهيم اطمينان پيدا كنيم ايران هرگز نتواند به سلاح هسته‌ای دست پيدا كند.

وی افزود: تاريخ نشان داده است که هر زمان که تهديدها را ناديده بگيريم تهديد جدی تر می شود.

رییس جمهور آمریکا مدعی شد: موشک های ایران، واشنگتن و متحدانش را تهدید می کند. برجام بدترین و یك جانبه‌ترین توافق تاریخ آمریكاست.

ترامپ ادعا کرد حكومت ایران چندین بار از برجام تخطی كرده است. شعار محبوب ایران مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل است. برای برخورد با رفتارهای مخرب ایران با شركایمان جلوی این کشور را با تحریم‌هایی جدید می‌گیریم.

ترامپ گفت: اجرای راهبرد جدید ما علیه ایران از تحریم‌های بسیار سرسختانه علیه سپاه شروع می‌شود. از وزارت خزانه‌داری آمریكا می‌خواهم تمام سپاه پاسداران را تحریم کند. ما برجام را تایید نمی‌کنیم. ایران روح توافق هسته‌ای را نقض کرده است.

وی تاکید کرد: از همین رو من به دولتم دستور می دهم با كنگره همكاری كند تا نواقض برجام را ترمیم كند. كنگره برای برخورد ها وارد عمل شده و قوانین بازنگری برجام را با تبصره هایی تغییر می دهد. اگر ما نتوانیم با كنگره و متحدانمان به توافق برسیم برجام لغو می شود. من هر وقت بخواهم می توانم برجام را لغو كنم.

ترامپ از متحدان واشنگتن خواست در اعمال تحریم‌های خارج از حیطه توافق هسته‌ای علیه ایران با آمریکا همراه شوند. وی تاکید کرد امروز می‌گویم ما نمی‌توانیم پایبندی ایران به برجام را تأیید کنیم و چنین هم نخواهیم کرد. ما نمی‌توانیم در ادامه مسیری گام برداریم که نتیجه آن خشونت بیشتر و تهدید دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

باشگاه خبرنگاران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

متین مسلم

یک تحلیل‌گر ارشد عرب مقیم لندن می‌گوید به اعتقاد من مشکل اصلی این است که عربستان تصور می‌کند اگر بتواند با حذف ایران هژمونی خود را به منطقه تحمیل کند همه چیز تمام خواهد شد! بسیار خب، اما شما فکر می‌کنید مصر، اردن، لبنان و یا اکثر کشورهای آفریقای عربی با این پدیده کنار خواهند آمد؟ محال است! از آلیس در سرزمین عجائب هم محال‌تر است!

رسول جعفریان

محمد بن سلمان سوار چه موجی شده است؟