مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۱۸۸۴
زمان انتشار : ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۶

توییتر: توییت های ترامپ “ارزش خبری دارند” آنها را پاک نمی کنیم

ترامپ توییت بازترین دولتمرد جهان محسوب می شود. او بیش از 39.4 میلیون تعقیب کننده توییتری دارد در حالی که تنها حساب کاربری 45 نفر از دوستان و مشاوران و اعضای خانواده اش را تعقیب می کند.

به گزارش  شرکت “توییتر” اعلام کرد توییت های “دونالد ترامپ” رییس جمهور آمریکا درباره کره شمالی جنبه خبری داشته و این شرکت آنها را پاک نمی کند.

ووکس” (VOX) شرکت توییتر در بیانیه ای  که در حساب توییتری ” POLICY ACCOUNT”  این شرکت انتشار یافت، نسبت به تهدیدهای توییتری رییس جمهور آمریکا علیه کره شمالی واکنش نشان داده و با تاکید بر عدم پاک کردن این توییت ها، آنها را واجد ارزش خبری دانست.

توییتر تاکید کرده توییت های ترامپ درباره کره شمالی را بررسی کرده و هیچ یک از آنها را مغایر با قوانین این شرکت تشخیص نداده است.

این موضع شرکت توییتر در حالی است که پیشتر برخی رسانه ها و فعالان صلح با اشاره به اینکه “تهدید به خشونت”، سوء استفاده از این شبکه اجتماعی و آزار و اذیت رساندن به دیگران از ظریق حساب توییتری تخطی از قوانین شرکت توییتر است، با توجه به توییت های تهدید آمیز ترامپ علیه کره شمالی و دیگر توییت های ترامپ، از این شرکت خواسته بودند این توییت های رییس جمهور آمریکا را حذف کند؛ برخی نیز معتقدند شرکت توییتر باید حساب کاربری ترامپ را در این شبکه مسدود کند.

دولت کره شمالی نیز این توییت های تهدید آمیز را “اعلان جنگ”به خود اعلام کرده و تهدید کرده است در صورت لزوم هواپیماهای جنگی آمریکا را حتی در بیرون از حریم هوایی خود سرنگون خواهد کرد.

ترامپ در روزهای گذشته توییت های تهدید آمیزی علیه کره شمالی منتشر کرده و در یکی از آنها نوشته: در صورت تداوم تهدیدهای کره شمالی علیه آمریکا ، این کشور و حاکمان آن دوام چندانی نخواهند آورد.

دولت کره شمالی این توییت و توییت های مشابه آن را نوعی اعلان جنگ به خود دانسته است.

ترامپ توییت بازترین دولتمرد جهان محسوب می شود. او بیش از ۳۹٫۴ میلیون تعقیب کننده توییتری دارد در حالی که تنها حساب کاربری ۴۵ نفر از دوستان و مشاوران و اعضای خانواده اش را تعقیب می کند.

شرکت توییتر در بیانیه دوشنبه شب خود تاکید کرده که دو ویژگی مورد نظر این شرکت برای ارزیابی توییت ها “ارزش خبری” و “منافع عمومی” است و این شرکت در بررسی توییت های ترامپ به موردی خلاف اصول و نقض قوانین خود برخورد نکرده است.

این شرکت تاکید کرده اصل “شفافیت” و “حق اطلاع سریع شهروندان جهانی از وقایع دنیا” همچنان از اصول اصلی فعالیت این شبکه جهانی است.

عصر ایران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

حسن رضاییان

شهید نواب صفوی با مخالفت نسبت به کج روی مسئولان بدون جانبداری از شخص و مسؤول خاصی با هدف حرکت نهضت اسلامی به عنوان موجی خروشان و طوفانی عظیم برای سرنگونی کاخ سیاه طاغوت و مبارزه با استکبارگران کاخ سفید نشین، علم نصرمن الله و فتح قریب جد بزرگوار خود سیدالشهدا (ع) را بر افراشت.

سانچی

آیا چین در قبال سانچی درست عمل کرد؟