مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۱۸۸۱
زمان انتشار : ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۸

ادعای سفیر اسرائیل: ایران در حال افزایش نیروهایش در سوریه است

سفیر اسرائیل: تهران موضع دشمنانه ریشه ای در برابر اسرائیل می گیرد و به تعداد نیروهایش در سوریه اضافه می کند.

به گزارش  سفیر اسرائیل در روسیه مدعی شد که ایران در حال افزایش نیروهای خود در سوریه است و همزمان، خواستار نابودی و محو اسرائیل است.

“هاری کورین” در سخنانی که از سوی شبکه روسی دولتی “روسیاالیوم” منتشر شد گفت: مناطق کاهش تنش در جنوب غرب سوریه و حضور ایران در این کشور مهمترین موضوعات مورد گفتگو میان اسرائیل و روسیه است.

وی افزود: مهمترین چیز، نه مسئله چند کیلومتر فاصله نیروهای ایرانی در سوریه با مرز اسرائیل، بلکه حضور ایران در سوریه به صورت کلی و به صورت خاص در بخش جنوبی این کشور است.

اسرائیل از حضور نیروهای نظامی ایران و گروه های هم پیمانش مثل حزب الله لبنان در مناطق مرزی سوریه با اسرائیل یعنی جولان شکوه می کند.

سفیر اسرائیل ادامه داد: تهران موضع دشمنانه ریشه ای در برابر اسرائیل می گیرد و به تعداد نیروهایش در سوریه اضافه می کند.

اسرائیل قبل از این از سرنگونی یک فروند هواپیمای بدون سرنوشین کوچک ساخت ایران خبر داد که از سوریه وارد آسمان اسرائیل شده بود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هم چند روز قبل در سخنرانی در مجمه عمومی سازمان ملل متحد گفته بود: اسرائیل برای جلوگیری از ایجاد پایگاه های نظامی ایران در سوریه، اقدام خواهد کرد.

عصر ایران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟