مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۱۷۸۳
زمان انتشار : ۰۳:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۶

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید حججی در حرم مطهر امام رضا(ع)؛

رییسی: اگر حججی ها نبودند داعش در کشور بود

مراسم وداع با شهید محسن حججی، در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد.

به گزارش  مراسم وداع با شهید بی سر، محسن حججی در بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) با حضور جمع کثیری از زائران و مردم ولایتمدار برگزار شد.

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید حججی در حرم مطهر امام رضا(ع)

در این مراسم که با حضور پر شور زایران مجاوران خانواده شهدا برگزار شده است مسئولان کشوری و استانی از جمله حجت الاسلام احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام رییسی تولیت استان قدس رضوی، جمعی از سرداران سپاه، رییس شورای شهر مشهد، استاندار خراسان رضوی و مدیرکل صداوسیمای استان نیز حضور دارند.

شهید محسن حججی از مدافعان ایرانی حرم بود که در مردادماه امسال در منطقهٔ التَنْف –منطقهٔ مرزی بین سوریه و عراق– توسط نیروهای داعش به اسارت درآمد و پس از دو روز به‌شهادت رسید.

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید حججی در حرم مطهر امام رضا(ع)

پیکر این شهید والامقام دیشب برای تشییع و طواف وارد مشهد مقدس شد و امروز پس از مراسم وداع برای تشییع به تهران فرستاده می شود.

مراسم وداع با پیکر مطهر شهید حججی در حرم مطهر امام رضا(ع)

اگر حججی ها نبودند داعش وارد کشور شده بود

توليت استان قدس رضوی گفت: بنيان گذار اين دهه محرم و عزادرای عاشورا امام رضا است، همانطور كه در زيارت ناحيه مقدسه نيز بارها به عزاداری برای امام حسين تاكيد شده است.

وی افزود: خيلی ها تلاش كردند عاشورا در عاشورا بماند تا پيام ان به نسل های بعد نرسد چرا كه عاشورا رمز بقای دين است.

آیت الله رییسی گفت:  بزرگان ما پيام عاشورا را سينه به سينه منتقل كردند چرا که عاشورا برای آن است كه ظلم در عالم پا نگيرد.

وی افزود: عاشورا قلب تپنده اسلام و تاريخ  تشيع است، امروز آنچه در سوریه و یمن انفاق می‌افتد خون مقدس شهداست که سبب جهل زدایی شده است.

تولیت آستان قدس گفت: دشمنان عده‌ای را بعنوان داعش و القاعده علم کردند تا خون مسلمانان را بریزند و جامعه اسلامی از اخلاق انسانیت بهره بردن از مظاهر عالی انسانی بهره‌ای نداشته باشند.

وی گفت: اگر شهید حججی‌ها نبودند امروز باید در مهران و کرمامشاه در برابر داعش می‌جنگیدیم.

آیت الله رییسی افزود: محسن حججی حجت خدا شد بر ما برای هشیاری مسلمانان ، برای دشمن شناسی تا ما دشمن شناس و دشمن ستیز باشیم.

باشگاه خبرنگاران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی