مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۱۱۳۰
زمان انتشار : ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۱

موگرینی: موضوع برجام فقط برنامه هسته‌ای ایران است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اعلام اینکه برجام توافقی کارآمد است گفت موضوع توافق هسته‌ای ایران فقط به برنامه اتمی این کشور مربوط می‌شود.

به گزارش  فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان درباره برجام گفت: ما توافقی با ایران امضا کردیم که فقط برای حل موضوع هسته‌ای این کشور بود. امیدوارم رئیس جمهور ترامپ تصمیم معقولانه‌ای در این زمینه بگیرد.

او افزود: سند ۱۴۰ صفحه‌ای برجام که حاصل ۱۲ سال مذاکره است، فقط مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای ایران است نه چیزی فراتر از آن.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه تاکید کرد: ما هم اکنون یک بحران هسته‌ای در شرق آسیا داریم و یک توافق هسته‌ای با ایران که کارآمد است و نیازی به از بین بردن آن نیست.

موگرینی گفت: ما باید به جلوگیری از اشاعه هسته‌ای کمک کنیم، نه اینکه توافقی که موفق بوده است را از بین ببریم.

او  در پاسخ به پرسشی درباره درخواست آمریکا برای اصلاح و گسترده‌تر شدن برجام خاطرنشان کرد: توافق هسته‌ای ایران یک توافق «هسته‌ای» است؛ یعنی هر موضوعی غیر از موضوع هسته‌ای، خارج از این توافق قرار می‌گیرد. به هر موضوع دیگری در رابطه با ایران می‌توان پرداخت، اما نه در برجام.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه این مصاحبه تاکید کرد: توافق هسته‌ای ایران کارآمد است و همه این موضوع را تایید می‌کنند و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز ۷ بار پایبندی ایران را به تعهدات خود تایید کرده است.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی