مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۰۸۰۰
زمان انتشار : ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹

افزایش تعداد حجاج فوت شده ایرانی به ۳۲ نفر

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین آمار حجاج فوت شده در موسم حج تمتع امسال گفت: از ابتدای فرآیند حج تا امروز ۳۲ نفر از حجاج کشورمان به دلیل کهولت سن و بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش  حمید محمدی در حاشیه نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سازمان حج و زیارت ، درباره آخرین آمار حجاج فوت شده کشورمان در موسم حج تمتع ۹۶ گفت: از ابتدای موسم حج تمتع ۹۶ تا روز گذشته (سه‌شنبه) هفته جاری فقط ۳۲ نفر از میان ۸۶ هزار و ۳۰۰ نفر حجاج ایرانی فوت کرده‌اند.

وی افزود: حجاج ما به‌دلیل میانگین سنی بالا در معرض خطر هستند و همه ساله بر اثر بیماری‌های قلبی، ریوی، سکته و  کهولت سن جان خود را از دست می‌دهند که تعداد این افراد هم امسال مشخص است.

رئیس سازمان حج و زیارت درباره پیکرهای حجاج فوت شده توضیح داد: مجوز لازم برای آن پیکرهایی که خانواده‌هاشان تمایل داشتند در مکه و مدینه دفن شوند، صادر شده است.

به گفته محمدی، پیکرهای دیگر حجاج فوت شده نیز بنابر درخواست خانواده‌های آنان در حال بازگشت به کشور است و این مهم نیز عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: الحمدالله هیچ مسئله‌ای ایجاد نشد و تنها نگرانی ما بحث گرمازدگی بود که با تمهیدات اندیشیده شده هیچ مشکلی پیش نیامد.

 رئیس سازمان حج و زیارت درباره اینکه آیا سال آینده هم به همین تعداد ۸۶ هزار نفر ایرانی در حج تمتع شرکت خواهند کرد یا خیر گفت: امیدواریم این تعداد ۸۶ هزار نفر، حداقل عدد برای اعزام باشد.

امسال ۸۱ هزار حاجی ایرانی در حج تمتع شرکت کرده و بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ نفر از اعضای ستادی به این افراد خدمات ارائه می‌کردند. ضمن اینکه بازگشت حجاج هم تا سوم مهر ادامه خواهد داشت.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی