مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۰۷۸۲
زمان انتشار : ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹

خاتمی: مساله حجاب در حال تبدیل‌شدن به فاجعه است

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: اعضای خبرگان نسبت به مساله حجاب و فضای مجازی دغدغه‌های جدی دارند که پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به نتیجه‌ای در این زمینه جلسه‌ای میان نمایندگان خبرگان با هیات دولت برگزار شود.

به گزارش  آیت‌الله سیداحمد خاتمی در حاشیه ضیافت شام مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با اشاره به محتوای این مراسم اظهار کرد: این جلسه ضیافت در حقیقت جلسه قانونی و آنچه در آیین‌نامه مطرح شده، نیست. جلسه، به راستی یک ضیافت است که مطالب خوبی هم در آن گفته می‌شود که طی آن هر کدام از آقایان پنج دقیقه صحبت می‌کنند و در مجموع نیز امشب ۲۰ نفر صحبت کردند و اجمالا احساس ما چنین است که چون رهبری گفته‌اند که نمایندگان خبرگان مطالبه‌گر باشند ما هم مطالبه‌گر هستیم.

وی افزود: به طور مثال در مساله حجاب دغدغه آقایان بسیار جدی بود و پیشنهاد کردند در زمینه این مساله که در حال حاضر دارد تبدیل به فاجعه می‌شود، دولت از کارکنان خودش شروع کند از جمله در بیمارستان‌ها، مهمانداران هواپیماها و کارکنان سایر دستگاه‌ها که البته ما نمی‌گوییم همه کارکنان این دستگاه‌ها حجاب خوبی ندارند و هرگز هم چنین ادعایی نداریم اما برای مواردی که وجود دارد باید فکری کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان با تاکید بر اینکه مملکت ما یک مملکت اسلامی است، اظهار کرد: ما تا می‌گوییم حجاب، آقایان می‌گویند به داد اقتصاد، معیشت مردم و بیکاری جوانان برسید اما ما می‌گوییم هم به معیشت مردم و بیکاری جوانان برسید هم سایر مسائل و ابعاد را مورد توجه قرار دهید.

خاتمی با اشاره به گله‌های نمایندگان مجلس خبرگان از فضای مجازی اظهار کرد: نمایندگان مجلس خبرگان در جلسه امشب درباره موضوع فضای مجازی هم مطالبه‌گری‌هایی داشتند و در مجموع معتقد بودند که وزارت ارتباطات در مورد فضای مجازی به فکر حفظ اخلاق، حیا و ارزش‌های دینی باشد نه اینکه ما بگوییم جوانان را به حال خودشان بگذارید تا آنان خودشان راهشان را انتخاب کنند و برای خود تصمیم بگیرند چراکه با وجود فضای مجازی پیش از اینکه جوانان خودشان بخواهند راهی را انتخاب کنند دیگران برایشان راهی را انتخاب خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در جلسه امشب پیشنهاد شد تا نمایندگان خبرگان با هیات دولت جلسه‌ای داشته باشند، اظهار کرد: ما معمولا مجموعه نقطه‌نظرات نمایندگان خبرگان را در گزارشی به دولت ارائه می‌کنیم که آنها هم پاسخ‌هایی می‌دهند که البته در برخی موارد پیش از این اعضای خبرگان از جواب‌های دولت راضی نبودند و بنابراین ما پیشنهاد می‌کنیم که جلسه‌ای میان نمایندگان مجلس خبرگان با اعضای هیات دولت، اعضای هیات‌رئیسه یا حداقل روسای کمیسیون‌های مجلس انجام شود و نقطه‌نظرات دو طرف در آن مطرح شود.

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان در پایان اظهار کرد: اکنون که در آستانه انتخاب استاندارها قرار داریم چند تن از اعضای خبرگان گفته‌اند که درست است که نمایندگان مجلس خبرگان از لحاظ قانونی نباید نظری درباره انتخاب استاندارها بدهند اما شخصیتی از سوی مردم یک استان به عنوان نماینده آنان در مجلس خبرگان انتخاب می‌شود می‌توان از وی هم برای انتخاب استاندارها نظرخواهی کرد تا در آینده همکاری‌های بیشتری انجام شود چراکه ما چاره‌ای جز همکاری با یکدیگر نداریم و همه سوار بر یک کشتی هستیم.

ایسنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی