مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۰۷۴۱
زمان انتشار : ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹

تیلرسون: برجام اصلاح نشود، آمریکا از آن خارج می‌شود

وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر خواستار اصلاح توافق هسته‌ای ایران شد.

به گزارش  «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در مصاحبه با فاکس نیوز بار دیگر در ادامه مواضع دولتمردان این کشور خواستار اصلاح توافق هسته‌ای ایران شد:

وی در این باره به خبرنگار فاکس نیوز گفت: «توافق هسته‌ای ایران واقعا باید اصلاح شود، وگرنه آمریکا از آن خارج می شود.»

تیلرسون در ادامه تصریح کرد: «این توافق دارای بندی موسوم به «غروب آفتاب» است که بر اساس آن، محدودیت‌های کلیدی اعمال شده بر برنامه هسته‌ای ایران به طور خودکار تا سال ۲۰۳۰ لغو می شوند. اگر در این بند و برخی بندهای دیگر اصلاحات اساسی صورت نگیرد، آمریکا از آن خارج می‌شود.»

وزیر خارجه آمریکا ادامه داد: «متاسفانه این توافقی است که مشابه آن را دولت های گذشته با کره شمالی نیز امضا کردند؛ توافقی که هم زمان آن محدود بود و هم امکان تقلب در آن وجود داشت.»

تیلرسون اضافه کرد: «گمان می‌کنم ارزیابی رئیس‌جمهور ترامپ نیز از توافق هسته‌ای ایران این است که این توافق به اندازه کافی مستحکم نیست و سرعت برنامه هسته‌ای ایران را کُند نمی‌کند. ضمن اینکه پاسخگو قرار دادن آنها (ایران) در قبال این توافق نیز دشوار است.»

وی در پایان گفت: «رییس جمهور ترامپ واقعا به دنبال اصلاح توافق هسته‌ای ایران است اما برای تحقق آن به حمایت شرکای اروپایی خود و دیگران نیاز دارد.»

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی