مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۰۷۱۶
زمان انتشار : ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۸

سو چی: دولت میانمار هرچه در توان داشت برای ایجاد تعادل میان مسلمانان و سایر اهالی راخین انجام داد!

رهبر حزب حاکم میانمار مدعی شد دولت برای برقراری ثبات و ایجاد تعادل میان مسلمانان ستمدیده روهینگیا و سایر اهالی ایالت راخین نهایت تلاش خود را کرد.

به گزارش  به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگ سان سو چی، رهبر حزب حاکم میانمار، که به دلیل سرکوب اقلیت مسلمان روهینگیا میانمار، با انتقادات گسترده جامعه جهانی روبرو شده است، از تحقیق بین‌المللی برای آنچه در ایالت راخین این کشور می‌گذرد، استقبال کرد.

او روز سه‌شنبه در اولین سخنرانی رسمی خود پس از آغاز دور جدید خشونت‌ها در ایالت راخین گفت: همانطور که سال گذشته در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفتم، میانمار به عنوان یک عضو مسئول جامعه جهانی، هراسی از تحقیقات بین‌المللی در این باره ندارد و به یافتن راه حلی با دوام برای دستیابی به ثبات و توسعه برای همه اقوام در ایالت راخین متعهد است.

رهبر حزب حاکم میانمار مدعی شد: متاسفانه اندکی پس از ارائه برنامه من برای دستیابی به این هدف، سه ایستگاه پلیس بدست گروه‌های مسلح مسلمان هدف حمله قرار گرفت. این حملات ادامه یافت و منجر به ادامه درگیری ها، جان باختن و زخمی شدن مردم، و سوختن خانه‌ها و بی‌خانمان شدن مردم در مناطق تحت درگیری شد. بسیاری از مسلمانان به بنگلادش گریختند. از آن زمان دولت هرچه در توان داشته است برای برقراری آرامش و ثبات در منطقه و ایجاد تعادل میان مسلمانان و سایر اهالی راخین انجام داده است.

سو چی در ادامه ادعا‌های خود گفت: حتی پیش از آغاز این درگیری‌ها، ما کمیته مرکزی را برای نظارت بر حاکمیت قانون و توسعه ایالت راخین ایجاد کردیم و از کوفی عنان خواستیم ریاست کمیسیونی را برای حل این مشکل دیرینه برعهده گیرد. با وجود همه این تلاش‌ها ما نتوانستیم مانع آغاز درگیری‌ها شویم با این حال همچنان به برنامه خود برای برقراری صلح و ثبات در راخین ادامه دادیم.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علی دینی ترکمانی

اصلاح ساختار مالیاتی، جلوگیری از فرار مالیاتی و عادلانه کردن نظام مالیاتی مسئله جدی و اساسی است که وزارت اقتصاد باید دنبال کند. نظام بانکی نیز همین طور است. باید کارآمدتر شود و مخاطرات اخلاقی که در شبکه بانکی وجود دارد تا جایی که ممکن است مهار شود.

فرزین پورمحبی

اگر مطالعه تاریخ و جغرافی برای ترامپ سخت است