مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۰۶۳۹
زمان انتشار : ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷

توضیحات بابک زنجانی در رابطه با نحوه مشارکت حمید فلاح

چهاردهمین جلسه محاکمه متهمان پرونده ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی با حضور بابک زنجانی برگزار شد.

به گزارش  چهاردهمین جلسه دادگاه رسیدگی به متهمان پرونده فساد نفتی به ریاست قاضی مقیسه رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و با حضور بابک زنجانی به عنوان مطلع و مهدی شمس متهم ردیف دوم این پرونده برگزار شد.

در این جلسه حمید فلاح متهم ردیف سوم به علت کسالت حضور نداشت.

قاضی مقیسه در آغازجلسه با قرائت کیفرخواست از بابک زنجانی به عنوان مطلع خواست که در جایگاه حاضر شده و به سئوالات رئیس دادگاه پاسخ دهد.

قاضی مقیسه خطاب به بابک زنجانی در خصوص نحوه مشارکت فلاح و فعالیت او در خرید و فروش بانک ملت و میزان مبلغی که از این معامله به او تعلق گرفته بود، پرسید که زنجانی پاسخ داد: آقای قاضی با توجه به اینکه بنده به عنوان مطلع حضور دارم نیاز به این نیست که در خصوص خود توضیح دهم اما مدارکی به دست من رسیده است که آنها را به نماینده دادستان ارائه داده‌ام.

قاضی مقیسه گفت: بله مدارک را تحویل دادید که نماینده دادستان این مدارک را بررسی می کند. شما در اینجا به عنوان مطلع حضور دارید لذا نقش آقای فلاح را در خرید و فروش بانک FIIB و بانک ملت توضیح دهید.

بابک زنجانی گفت: بنده در ماه چهار ۱۳۹۱ کار خود را با وزارت نفت شروع کردم. قبل از این تاریخ ما فعالیت خود را با آقای شمس و آقای فلاح در موارد مختلف آغاز کرده بودیم. هر دوی این افراد از سال ۸۸ با من کار می‌کردند.

وی افزود: کار شمس درباره خرید هواپیما و کشتی بود یعنی در سال ۹۰ که یکسال قبل از همکاری با وزارت نفت است ما هواپیماهای خود را وارد کرده و افتتاحیه قشم ایر را داشتیم. از آقای فلاح هم زمانی که در غدیر کار می کرد دعوت به همکاری کردم و قرار شد که کارهای مربوط به شرکت هلدینگ را سر و سامان بدهد.

قاضی مقیسه از بابک زنجانی پرسید: آقای فلاح با شما شراکت داشت و عضو هیئت مدیره بود یا خیر؟ که زنجانی پاسخ داد: آقای فلاح عضو هیئت مدیره بود اما شراکتی نداشت. او از سال ۸۸ یا ۸۹ تا ماه ۴ سال ۹۱ با من همکار بود و زمانی که می‌خواستم کار خود را با وزارت نفت آغاز کنم از وزارت اطلاعات گفتند که آقای فلاح را از سیستم و از شرکتهای خود خارج کنید که گویا آقای فلاح استخاره گرفته بودند که خوب است بمانم.

وی در ارتباط با خرید و فروش سهام بانک FIIB و فروش آن به بانک ملت گفت: آقای قاضی اینکه می گویند ما بانک FIIB را ۴ میلیون دلار خریده و آن را ۹۰ میلیون دلار به بانک ملت فروخته‌ایم کذب محض است.

وی توضیح داد: بانک دارای دو بخش بوده است یک بخش آن لایسنس است و دیگر اموال و متعلقات آن است؛ درخصوص این بانک ما صرفاً لایسنس آن را ۴ میلیون دلار خریدیم.

جزئیات سیزدهمین جلسه رسیدگی به اتهامات دو نفر از همدستان بابک زنجانی

میزان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی