مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۰۵۸۰
زمان انتشار : ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۷

فاصله تنها ۷ متری ترامپ از نمایندگان کره شمالی در سازمان ملل!

رئیس‌جمهور آمریکا در فاصله حدود هفت متری از نمایندگان کره شمالی در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخنرانی می‌کند.

به گزارش به نقل از شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، شمارش معکوس برای برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در روز دوشنبه در نیویورک مقر دائمی این سازمان آغاز شده است. تا دو روز دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از پشت تریبون سازمان ملل متحد برای اولین بار سخنرانی خواهد کرد.

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در فاصله هفت متری از نمایندگان کره شمالی در نیویورک سخنرانی می‌کند.

او همان فردی است که سخنان آتشین و تند علیه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، بیان کرده است. ترامپ از جایی این سخنان را مطرح می‌کند که در نزدیک‌ترین فاصله با هیئت کره شمالی قرار خواهد داشت. در واقع، هیئت کره شمالی در ردیف اول جایگاه مخاطبان در ساختمان سازمان ملل متحد خواهد نشست که فاصله آن تا تریبون سخنران فقط بیست فوت (حدود هفت متر) است.

البته سابقه این نوع تعامل مقامات کشور‌های مختلف جهان با آمریکا در مجمع سازمان ملل متحد به سال‌های قبل بازمی گردد. در گذشته سخنرانی‌های به یادماندنی رهبران برخی از کشور‌ها در این محل بوده است. سخنرانی فیدل کاسترو یا معمر قذافی و پاره کردن منشور سازمان ملل متحد از جمله این سخنرانی‌ها است. هوگو چاوز، رئیس جمهور سابق ونزوئلا، نیز وقتی پس از جرج بوش رئیس جمهور پیشین آمریکا در جایگاه سخنران قرار گرفت و از این سخن گفت که اینجا هنوز بوی گوگرد (بوی مرگ) می‌دهد! این اشاره او به حضور جرج بوش در سخنرانی قبل از او بود.

شایان ذکر است یکی دیگر از سخنران‌های نشست امسال که برای اولین بار در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کند امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، است.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی