مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۰۴۲۸
زمان انتشار : ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵

تقدیم نامه‌ای به رهبری برای حل مشکل قانون خدمت سربازی فرزندان ایثارگر

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از تقدیم نامه‌ای به مقام معظم رهبری برای حل مشکل اجرای قانون کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر خبر داد.

به گزارش  حجت‌الاسلام حسن نوروزی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس، از ارسال و تقدیم نامه‌ای به مقام معظم رهبری طی دو روز آینده از سوی نمایندگان مجلس برای حل مشکل اجرای قانون کسر خدمت سربازی فرزندان ایثارگر خبر داد.

نماینده مردم بهارستان و رباط­ کریم با بیان اینکه براساس مفاد قانون برنامه ششم توسعه، موافقت فرماندهی کل قوا لازمه اجرای قانون کسر خدمت فرزندان ایثارگر است، افزود: برای رفع مشکلات و اختلافات میان مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح، خدمت ایشان نامه‌ای ارائه خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در آخرین جلسه میان نمایندگان و مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح، مخالفت با اجرای این قانون از سوی مسئولان ستاد کل اعلام شد، متاسفانه مسئولان ستاد کل خواهان تقلیل مدت کسر خدمت با اصلاح قانون مذکور بودند.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس اظهار کرد: مجلس به هیچ عنوان از مصوبه خود در این مورد کوتاه نمی‌آید و بر آن پافشاری می‌کند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان با تاکید براینکه حدود ۵۰ مصوبه در برنامه ششم توسعه و قانون بودجه مربوط به جامعه ایثارگران رعایت نمی‌شود، گفت:  برخی دستگاه‌ها به نحوی از تعهدات خود نسبت به جامعه ایثارگران در حال فرار هستند که در صورت عمل نکردن به قانون تکلیف خود را با آن‌ها مشخص می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما اکنون اخطار شدیدالحن خود را به این دستگاه‌ها به دلیل اجرا نکردن قانون مربوط به جامعه ایثارگران  اعلام می‌کنیم تا بعد از این گله‌ای از ما نداشته باشند چرا که عمل نکردن به قانون آسیب هایی به همراه دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی