مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۰۳۲۵
زمان انتشار : ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۵

خواب اصولگرایان برای موتلفه

حزب موتلفه اسلامی یکی از احزاب ریشه‎دار در کشورمان محسوب می‎شود که این روزها مورد انتقاد برخی از چهره‎ها و جریانات اصولگرایی قرار گرفته است.

به گزارش  حزب موتلفه اسلامی یکی از احزاب ریشه‎دار در کشورمان محسوب می‎شود که قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توانسته است در قالب یک تشکل منسجم حزبی با هدایت حبیب‎الله عسگراولادی فعالیت‎های خود را در عرصه سیاسی کشورمان انجام دهد.

حزب موتلفه که روزگاری است که جز احزاب فعال کشورمان محسوب می‎شود بعد از انتخابات ریاست‎جمهوری و به دلیل حمایت دقایق پایانی خود از ابراهیم رئیسی و ترجیح رئیسی بر میرسلیم با مشکلات و مسائل بسیاری روبه رو شده است به گونه‎ای که معلوم نیست چه بر سر این حزب خواهد آمد.

در جدیدترین اظهارات اصولگرایان علیه حزب موتلفه و رویکرد این حزب در انتخابات ریاست‎جمهوری مهدی چمران از بدنه جبهه مردمی نیروهای انقلاب و یا همان جمنا در اظهارنظری صریح نسبت به اقدامات موتلفه در جریان انتخابات ریاست‎جمهوری موضع‎گیری کرده و در اظهاراتی آشکار و صریح با اعلام رضایت از انتخابات ریاست‎جمهوری تاکید کرده است که به دست آوردن ١٦ ميليون رأي يكدست بعد از آن همه اختلاف‌ها و انشقاق‌هاي گذشته در مجموعه اصولگرايي و ٤٠٠هزار راي آقاي ميرسليم واقعا اهميت داشت تا ما به مؤتلفه‌اي‌ها بگوييم اينقدر كه مي‌گوييد ما حزب هستيم و قديمي هستيم و رأي داريم، اين ٤٠٠ هزارتا رأي شماست! من واقعا خوشحال هستم كه آقاي ميرسليم از انتخابات كنار نرفت؛آقاي رئيسي هم بعد از انتخابات گفت الحمدلله كه آقاي ميرسليم كنار نرفت وگرنه بعدا مي‌گفت ١٠ ميليون رأي رئيسي به خاطر كنار رفتن من بوده است.

این اظهارات صریح مهدی چمران در گفت و گوی با یکی از روزنامه‎های صبح کشور سبب شده تا حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی این اظهارات چمران ناشی از بالارفتن سن وی بداند و بر این موضوع تاکید داشته باشد که چمران دیگر قدرت تجزیه وتحلیل ندارد هر چند مهدی چمران فعال سیاسی اصولگرا در گفت وگو با سایت خبرفوری تاکید کرد: آنها قاعدتا حق دارند واکنش نشان دهند.

وی تصریح کرد: بنده اظهارات تندی داشتم از این رو بدون شک آنها نیز واکنش را علیه بنده ارائه خواهند داد.

این فعال سیاسی اصولگرا با بیان اینکه هنوز اظهارات ترقی را نخواندم و فقط بخشی از آن را شنیدم به این جمله بسنده کرد که بعد از خواندن اظهارات آقای ترقی به صورت مفصل دراین باره سخن خواهد گفت.

باتوجه به وضعیت این روزهای حزب موتلفه و نقد این تشکل از سوی جریانات و چهره‎های اصولگرایی بدون شک باید منتظر بمانیم و ببنیم که این جریان که روزگاری به دلیل وجود افرادی چون عسگراولادی در تمامی تصمیمات اصولگرایان نقش مهمی را داشت به کدام سمت خواهد رفت و چه آینده سیاسی منتظر این جریان خواهد بود؟

آیا حزب موتلفه به روایت ترقی در گفت وگو با خبرفوری تغییراتی را دربدنه شورای مرکزی خود لحاظ خواهد کرد؟

آیا میرسلیم علی‎غم اظهارات قبلی خود که گفته بودبرای نجات و بهبود وضعیت حزب موتلفه از شرایط فعلی لب به سخن باز خواهد کرد ویا موتلفه روزهای پایانی عمر سیاسی خود را سپر می‏‌کند؟

بدون شک باید مشخص شود که چرا حزب موتلفه در شرایط فعلی مورد انتقاد اصولگرایان هم طیف خود قرار گرفته آیااظهارات تند میرسلیم درباره افشاگری علیه قالیباف و یا عدم کناره‎گیری وی به نفع رئیسی علی‎رغم خواسته حزب دلیل این جریان است یا اصولگرایان به دتبال تغییرات در بدنه موتلفه هستند روندی که خبر آن نیز بعد از انتخابات منتشر شد ولی هنوز مورد تایید اعضای موتلفه قرار نگرفته است.

خبرفوری : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی