مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۰۰۲۰
زمان انتشار : ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۰

آلودگی‌ رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود سلامت شهروندان را تهدید می‌کند

رئیس شورای شهر رشت گفت: آلودگی‌های ناشی از دو رودخانه زرجوب و گوهر رود سلامت شهروندان را تهدید می‌کند.

به گزارش  سید امیرحسین علوی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: زرجوب و گوهر رود درگذشته نماد زیبایی در رشت بودند اما متأسفانه به علت برخی از بی‌مبالاتی‌ها و عدم مدیریت صحیح در حال حاضر جزو آلوده‌ترین رودخانه‌های جهان هستند.

وی با اشاره به اینکه رفع مشکل دو رودخانه رشت نیازمند اعتبارات ملی است، گفت: در سفر گذشته هیئت دولت به گیلان ۵۰ میلیارد تومان اعتبار جهت ساماندهی گوهر رود و زرجوب اختصاص یافت، اما متأسفانه باگذشت بیش از دو سال از اختصاص اعتبار تغییر خاصی در وضعیت رودخانه‌ها صورت نگرفت.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بابیان اینکه آلودگی‌های ناشی از دو رودخانه سلامت شهروندان را تهدید می‌کند، افزود: بر اساس نظر کارشناسان، آلودگی دو رودخانه رشت برای شهروندان و بالأخص ساکنین حاشیه رودخانه مشکلات فراوانی به همراه دارد و منشأ بسیاری از بیماری‌های عفونی، انگلی و … شده است.

علوی خواستار توجه بیشتر نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به وضعیت گوهر رود و زرجوب شد و تصریح کرد: برطرف کردن وضعیت نامطبوع دو رودخانه رشت نیازمند اعتبارات ملی است و این مهم می‌تواند با پیگیری نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی محقق شود.

وی با اشاره به اینکه دو رودخانه رشت مزایای اجتماعی و اقتصادی فراوانی برای شهر به همراه خواهند داشت، اظهار کرد: یقیناً با احیای زرجوب و گوهر رود می‌توان از مزایای این دو نعمت خدادادی در جهت جذب گردشگر، ایجاد اشتغال و تقویت اقتصاد شهر بهره‌مند شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: شورای اسلامی شهر رشت آمادگی هرگونه مساعدت و همکاری در راستای احیای زرجوب و گوهر رود را دارد و از ایده‌های جدید در این خصوص استقبال خواهد کرد.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟