مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۹۶۲۶
زمان انتشار : ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۶

ظریف: ایران امن ترین و دمکراتیک‌ترین کشور منطقه است

فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش  عصردیروز ماساهیکو کومورا، فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن و از اعضای برجسته حزب حاکم و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن در پارلمان این کشور با محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به توافقات دو کشور در زمینه توسعه روابط اقتصادی از جمله توافقات اخیر فی‌مابین در حوزه فاینانس پروژه‌های انرژی ایران، ابراز امیدواری کرد که ژاپن به شریکی قوی برای ایران در حوزه‌هایی مانند حمل و نقل، انرژی و نفت و گاز تبدیل شود و گفت: مقدمات این مهم با همکاری دو کشور در حال فراهم شدن است و ما معتقدیم ایران و ژاپن می‌توانند شرکای خوبی در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی باشند.

ایران امن ترین، باثباترین و دمکراتیک‌ترین کشور منطقه است و علایق سازنده دو کشور، حضور فعال و سازنده‌تر ژاپن را می‌طلبد.وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مخالفت با هر گونه کاربرد و یا تهدید به کاربرد سلاح‌های هسته‌ای، لزوم حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و ضرورت همکاری کشور‌های مهم منطقه‌ای در کاهش تنش‌ها را یادآوری کرد

.آقای کومورا، فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به تهران و انجام رایزنی‌های سیاسی و اقتصادی با مقامات ایرانی و با تجلیل از نقش منطقه‌ای ایران گفت: ما به جمهوری اسلامی ایران به خاطر پای بندی به تعهداتش احترام می‌گذاریم.فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن در ادامه با اشاره به پشت سر گذاشتن آخرین مراحل انجام خطوط اعتباری، ابراز امیدواری کرد روابط اقتصادی دو کشور وارد مرحله جدیدی شود.آقای کومورا در این دیدار همچنین با اشاره به مسائل اخیر در رابطه با کره شمالی، از روند پیچیده رویداد‌ها ابراز نگرانی کرد.وی پیش از این با حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

افکار نیوز : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علی دینی ترکمانی

اصلاح ساختار مالیاتی، جلوگیری از فرار مالیاتی و عادلانه کردن نظام مالیاتی مسئله جدی و اساسی است که وزارت اقتصاد باید دنبال کند. نظام بانکی نیز همین طور است. باید کارآمدتر شود و مخاطرات اخلاقی که در شبکه بانکی وجود دارد تا جایی که ممکن است مهار شود.

فرزین پورمحبی

اگر مطالعه تاریخ و جغرافی برای ترامپ سخت است