مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۹۵۶۷
زمان انتشار : ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷

بزرگترین رزمایش نیروهای نظامی اسرائیل برای مقابله با قدرت حزب‌الله

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از برگزاری بزرگترین تمرین نظامی شبیه‌‌سازی‌شده تهاجم ارتش این رژیم به حزب‌الله لبنان خبر دادند.

به گزارش  رسانه‌های رژیم صهیونیستی از برگزاری بزرگترین تمرین نظامی شبیه‌‌سازی‌شده تهاجم ارتش این رژیم به حزب‌الله لبنان خبر دادند.

پایگاه دبکافایل ضمن اشاره به اینکه این تهاجم شبیه‌سازی‌شده روز سه‌شنبه برگزار می‌شود افزود: این بزرگترین رزمایش نیروهای اسرائیل است که در ۱۹ سال اخیر برگزار می‌شود؛ در این رزمایش نحوه مقابله با توان روزافزون حزب‌الله لبنان شبیه‌سازی می‌شود.

دبکافایل به نقل از منابع نظامی و امنیتی خود ضمن اذعان به افزایش توان رزمی و قدرت روز‌افزون نیروهای حزب‌الله لبنان می‌نویسد: این جنگ شبیه‌سازی‌شده منحصرا برای مقابله با حزب‌‌الله لبنان انجام می‌شود که طی سا‎ل‎های گذشته به شکلی باورنکردنی قدرت و توانش افزایش یافته‌ است؛ حزب‌الله هم‌اکنون حجم عظیمی از تانک‎ها، پهپادها همچنین ببیش از ۱۰۰ هزار موشک و راکت در اختیار دارد که در حال حاضر نه‌تنها در لبنان بلکه در تحولات سوریه نقشی اساسی دارد.

این پایگاه صهیونیستی با اشاره به اینکه در این رزمایش ده‌ها هزار تن از یگان‎های زمینی، هوایی و دریایی ارتش اسرائیل شرکت دارند به نقل از منابع امنیتی خود افزود: این رزمایش در چارچوب راهبرد کلی اسرائیل برای مقابله با قدرت حزب‌الله انجام می‌گیرد.

دبکافایل با اذعان به شکست ارتش رژیم صهیونیستی در برابر رزمندگان حزب‌الله در سال ۲۰۰۶ و ضمن تشریح این جنگ شبیه‌سازی‌ شده نوشت: راهبرد جدید ارتش اسرائیل برای مقابله با حزب‌الله نتیجه عبرت‌گیری از ضعف‎های سال ۲۰۰۶ است.

میزان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی