مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۹۵۶۷
زمان انتشار : ۰۰:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۷

بزرگترین رزمایش نیروهای نظامی اسرائیل برای مقابله با قدرت حزب‌الله

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از برگزاری بزرگترین تمرین نظامی شبیه‌‌سازی‌شده تهاجم ارتش این رژیم به حزب‌الله لبنان خبر دادند.

به گزارش  رسانه‌های رژیم صهیونیستی از برگزاری بزرگترین تمرین نظامی شبیه‌‌سازی‌شده تهاجم ارتش این رژیم به حزب‌الله لبنان خبر دادند.

پایگاه دبکافایل ضمن اشاره به اینکه این تهاجم شبیه‌سازی‌شده روز سه‌شنبه برگزار می‌شود افزود: این بزرگترین رزمایش نیروهای اسرائیل است که در ۱۹ سال اخیر برگزار می‌شود؛ در این رزمایش نحوه مقابله با توان روزافزون حزب‌الله لبنان شبیه‌سازی می‌شود.

دبکافایل به نقل از منابع نظامی و امنیتی خود ضمن اذعان به افزایش توان رزمی و قدرت روز‌افزون نیروهای حزب‌الله لبنان می‌نویسد: این جنگ شبیه‌سازی‌شده منحصرا برای مقابله با حزب‌‌الله لبنان انجام می‌شود که طی سا‎ل‎های گذشته به شکلی باورنکردنی قدرت و توانش افزایش یافته‌ است؛ حزب‌الله هم‌اکنون حجم عظیمی از تانک‎ها، پهپادها همچنین ببیش از ۱۰۰ هزار موشک و راکت در اختیار دارد که در حال حاضر نه‌تنها در لبنان بلکه در تحولات سوریه نقشی اساسی دارد.

این پایگاه صهیونیستی با اشاره به اینکه در این رزمایش ده‌ها هزار تن از یگان‎های زمینی، هوایی و دریایی ارتش اسرائیل شرکت دارند به نقل از منابع امنیتی خود افزود: این رزمایش در چارچوب راهبرد کلی اسرائیل برای مقابله با قدرت حزب‌الله انجام می‌گیرد.

دبکافایل با اذعان به شکست ارتش رژیم صهیونیستی در برابر رزمندگان حزب‌الله در سال ۲۰۰۶ و ضمن تشریح این جنگ شبیه‌سازی‌ شده نوشت: راهبرد جدید ارتش اسرائیل برای مقابله با حزب‌الله نتیجه عبرت‌گیری از ضعف‎های سال ۲۰۰۶ است.

میزان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

نصرت الله تاجیک

ترامپ مجمع عمومی سازمان ملل را با کنگره آمریکا که نمایندگان منتظر بودند برنامه های او را از زبان خودش و نه توئیتر بشوند، اشتباه گرفت! وی در این مجمع بیانیه سیاست خارجی خود را به غلط در حضور جمعی از روسای کشورها خواند که برای تعامل چند جانبه و حل موضوعاتی که سرنوشت بشریت را به خطر میاندازد، گرد آمده اند. سخنانش در مورد ایران سخیف، اما میخ بر تابوت چند جانبه گرائی بود. این سخنرانی که در آن هیچگونه راهبردی جلوتر از نوک بینی اش نمی توان دید ، فاقد انگیزه به منظور ایجاد امید ، اعتماد و اطمینان در دنیائی است که آمریکا برای ساکنان این کره خاکی تدارک دیده است و هیچ چیز جز سیاست واگرائی و رویکرد هر کسی به دنبال منافع خود، بجای هم گرائی بازتولید نمیکند.

علی نصری

جامعهٔ بیمار تخیلی

سید حمید حسینی

رشد ٧ درصدی اقتصاد بدون نفت

عماد افروغ

پیش‌شرط‌های مؤثر در جلوگیری از افراط‌گرایی