مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۹۵۳۸
زمان انتشار : ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۵

موشک پوک گوک سانگ؛ برگ برنده ارتش کره شمالی در جنگ احتمالی با آمریکا +مشخصات و تصاویر

موشک بالستیک پوک گوک سانگ ارتش کره شمالی می‌تواند پایگاه‌های نظامی آمریکا در فاصله تا ۲ هزار کیلومتری در شبه جزیره کره را هدف قرار دهد.

به گزارش  این روز‌ها گمانه زنی‌های بسیاری درباره ساز و کار جنگ احتمالی آمریکا و کره شمالی مطرح می‌شود.

ایالات متحده که آتش تفرقه و جنگ احتمالی را در شبه جزیره کره افروخته، تلاش می‌کند تا با حربه‌های مختلف از این راه برای کمپانی‌های آمریکایی کسب درآمد کند.

کره شمالی در این زمینه به هر دو کشور آمریکا و کره جنوبی هشدار داده است.

کره شمالی رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی را بازی با آتش بر روی بشکه پر از باروت هسته‌ای توصیف کرده است. مقامات کره شمالی به دولت آمریکا هشدار دادند که با آتش بازی نکنند. در بیانیه‌ای که کمیته مردمی برای صلح در کره شمالی منتشر و تلویزیون رسمی کره شمالی هم آن را پخش کرد؛ آمده است: ما تنها نظاره‌گر بازی‌های گستاخانه با آتش بر روی بشکه هسته‌ای نیستیم؛ بلکه با قدرت به این نمایش که جلوه‌ای از تجاوز است، پاسخ می‌دهیم.

موشک پوک گوک سانگ؛ برگ برنده ارتش کره شمالی در جنگ احتمالی با آمریکا +مشخصات و تصاویر

در حقیقت یکی از ابزارهایی که کره شمالی می‌تواند از آن برای پاسخ به آمریکا استفاده کند؛ موشک‌های بالستیک دریا به سطح و سطح به سطح است که از جمله آن‌ها می‌توان به موشک راهبردی پوک گوک سانگ اشاره کرد.

گزارش منابع میدانی نشان می‌دهد که موشک پوک گوک سانگ توانایی شلیک از لانچر‌های متحرک و زیردریایی را دارد و می‌تواند اهدافی را از فاصله قریب به ۲۰۰۰ کیلومتری مورد اصابت قرار دهد.

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی شخصاً بر آزمایش موشک «پوک گوک سانگ» نظارت داشته و از شلیک آن ابراز رضایت کرده است.

موشک پوک گوک سانگ؛ برگ برنده ارتش کره شمالی در جنگ احتمالی با آمریکا +مشخصات و تصاویر

«خبرگزاری مرکزی کره» (KCNA) به نقل از «کیم جونگ اون» نوشت: موشک «پوک گوک سانگ- ۲» دارای تمام مشخصه‌های فنی لازم است و بنابراین اکنون زمان آن فرا رسیده که مورد تولید انبوه قرار گیرد و در واحد نبرد استراتژیک ارتش کره شمالی به کار گرفته شود.

موشک کلاس پوک گوک سانگ یک موشک بالستیک سطح به سطح است که قابلیت شلیک از طریق زیردریایی را دارد. ارتش کره شمالی این موشک‌ها را عمدتا از زیردریایی کلاس نوپو شلیک می‌کند.

برد موثر این موشک‌ها بنا به گزارش رسانه‌های خارجی بین ۱۳۰۰ تا ۲۵۰۰کیلومتر است. موشک‌های کلاس پوک گوک سانگ حدود ۹ متر طول و بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ سانتی متر قطر دارند و تحلیلگران نظامی معتقدند که یکی از مزیت‌های موشک‌های کلاس پوک گوک سانگ قدرت تخریب بالای آن هاست.
موشک پوک گوک سانگ ۱ و ۲ مجموعا حدود ۱۲ بار روی لانچر رفته و شلیک شدند. اولین بار این موشک در سال ۲۰۱۴ آزمایش شد و ورژن بهینه سازی شده آن درسال ۲۰۱۷ میلادی آزمایش شد.

موشک پوک گوک سانگ؛ برگ برنده ارتش کره شمالی در جنگ احتمالی با آمریکا +مشخصات و تصاویر

کارشناسان آمریکایی با استناد به تصاویر ماهواره‌ای در سال ۲۰۱۷ گزارش دادند که کره شمالی برای آزمایش موشک بالستیک قابل پرتاب از زیردریایی، آماده می‌شود.

در اویل سال ۲۰۱۷ میلادی خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد: مرکز مطالعات روابط آمریکا- شبه جزیره کره در دانشگاه «جان هاپکینز» تصاویری را منتشر کرده که نشان دهنده افزایش تحرکات در سایت «مایانگ-دو» است که محل نگهداری زیردریایی‌ها و کشتی‌های کره شمالی است. به همین دلیل ادعا می‌شود کره شمالی در حال تسریع دستیابی به توانمندی هسته‌ای در پایگاه‌های دریایی است و این تحرکات می‌تواند نشانه‌ای از آمادگی برای آزمایش‌های موشکی از سطح دریا یا حتی ارتقای موشک بالستیک «پوک گوک سانگ ۱» باشد که از سکوی پرتاب زیردریایی شلیک می‌شود.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ اعلام کرد: «کره شمالی یک موشک بالستیک با ویژگی نامشخص را از مجاورت بنگهیون واقع در استان پیونگان شمالی در حدود ساعت ۰۹:۴۰ صبح به سمت دریای شرقی پرتاب کرده است.»

موشک پوک گوک سانگ؛ برگ برنده ارتش کره شمالی در جنگ احتمالی با آمریکا +مشخصات و تصاویر

بنا به گفته «یوشیهید سوگا» سخنگوی دولت ژاپن، موشک مذکور در منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن سقوط کرده بود.

سوگا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: کره شمالی یک موشک بالستیک پرتاب کرد. پرواز این موشک به مدت ۴۰ دقیقه ادامه داشت، موشک در منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن در دریای ژاپن سقوط کرد. تا این ساعت، هیچ اطلاعاتی در خصوص خساراتی که ممکن است به هواپیماهاو کشتی‌های ژاپن وارد آمده باشد، در دست نیست.»

موشک پوک گوک سانگ؛ برگ برنده ارتش کره شمالی در جنگ احتمالی با آمریکا +مشخصات و تصاویر

کره شمالی در ماه ژوئن همچنین متذکر شده بود که موشک‌های پیونگ‌یانگ از جمله پوک گوک سانگ و هواسونگ دو ممکن است به هرنقطه از جهان حمله کند.

گزارش رسمی منابع کره‌ای نشان می‌دهد که این موشک در ماه‌های می‌و مارچ سال جاری دوبار شلیک شده و عملکرد این موشک بالستیک قابل قبول بوده است.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی