مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۹۴۳۹
زمان انتشار : ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۴

طرح مجلس برای «جرم انگاری رانت اقتصادی»

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به نقص قانونی مبارزه با رانت گفت: رانت، جرم‌انگاری نشده است.

به گزارش  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به نقص قانونی مبارزه با رانت گفت: رانت، جرم‌انگاری نشده است. از مرکز پژوهش‌های مجلس خواسته ایم طرحی را برای «جرم انگاری رانت اقتصادی» آماده کند. محمد دهقان اظهار داشت: کسی در کشور تردید ندارد که مهمترین نیاز و مسأله کشور، حل مشکلات اقتصادی است. برای اینکه بیکاری در کشور رفع شود و رونق اقتصادی ایجاد شده و معیشت مردم بهبود یابد، باید اقتصاد کشور درمان شود. نماینده مردم طرقبه و شاندیز در مجلس شورای اسلامی، حل مشکلات اجتماعی مانند اعتیاد، ناهنجاری‌های خانوادگی، طلاق و حاشیه‌نشینی را در گروی حل مشکلات اقتصادی خواند و گفت: حل مشکلات فرهنگی کشور نیز به نوعی وابسته به مشکلات اقتصادی است. زمانی که فقر از دری وارد شود، ایمان از در دیگری خارج می‌شود.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه اقتصاد درد قابل درمان است و راه درمان آن مشخص است، گفت: برای ایجاد رونق اقتصادی به اقداماتی نیاز است. برای انجام برخی از اقدامات باید سرمایه‌گذاری انجام شود که شاید منابع کافی برای این سرمایه‌گذاری وجود نداشته باشد. به عنوان مثال دولت اعلام می‌کند ما نیاز به ۹۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داریم. از اول تاریخ در کشور ما چنین سرمایه‌گذاری صورت نگرفته و الان نیز چنین سرمایه‌ای وجود ندارد و امکان جذب آن از خارج از کشور نیز وجود ندارد.

مهر : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محبوبترین های مجلس
مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟