مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۹۱۲۱
زمان انتشار : ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۱

اشتباه ترجمه سخنان برجامی رئیس جمهور فرانسه در رسانه های داخلی!

در برخی رسانه‌های داخلی (بعضاً به نقل از خبرگزاری‌های بین‌المللی) گزارش شده که رئیس جمهور فرانسه «پیشنهاد تکمیل برجام» را ارائه داده یا خواهان «گنجاندن مفادی» در برجام در مورد وضعیت این توافق پس از ۲۰۲۵ شده است.

به گزارش  این گزارش ها بر اساس ترجمه‌ ناقص و نادقیق از اظهارات رئیس جمهور فرانسه و سخنگوی وزارت خارجه این کشور تنظیم شده و به تبع اشتباه و گمراه‌کننده است. رئیس جمهور فرانسه در اظهارات خود هیچ «پیشنهادی» مطرح نکرد و هرگز از «اضافه کردن مفاد جدید» به برجام سخنی به میان نیاورد. سخنگوی دستگاه دیپلماسی این کشور نیز در این راستا هیچ صحبتی نکرده است. برعکس، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در پاسخ به یک پرسش و در جهت تبیین سخنان رئیس جمهور تأکید کرد که «ما نه خواهان بازگشایی (برجام) و نه خواهان مذاکره آن هستیم». این قسمت مهم از اظهارات ایشان در اغلب گزارشات در رسانه‌های داخلی از قلم افتاده است.

کانال تلگرام رضا نصری : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علی دینی ترکمانی

اصلاح ساختار مالیاتی، جلوگیری از فرار مالیاتی و عادلانه کردن نظام مالیاتی مسئله جدی و اساسی است که وزارت اقتصاد باید دنبال کند. نظام بانکی نیز همین طور است. باید کارآمدتر شود و مخاطرات اخلاقی که در شبکه بانکی وجود دارد تا جایی که ممکن است مهار شود.

فرزین پورمحبی

اگر مطالعه تاریخ و جغرافی برای ترامپ سخت است