مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۸۹۵۳
زمان انتشار : ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹

هشدار کره شمالی درپی جانبداری ژاپن از آمریکا

پیونگ یانگ با تاکید بر انجام دادن آزمایش ها مشابه به توکیو هشدار داد به علت جانبداری از واشنگتن باید منتظر نابودی قریب الوقوع خود باشد.

به گزارش  به نقل خبرگزاری فرانسه از سئول، اقدام کره شمالی به شلیک موشک از فراز ژاپن باعث نگرانی های شدید جهانی و محکومیت بین المللی شد.
شینزو آبه نخست وزیر ژاپن شلیک این موشک را تهدیدی بی سابقه، جدی و خطرناک توصیف کرد و موافقت خود را با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای افزایش تحریم ها علیه کره شمالی ابراز کرد.
خبرگزاری دولتی کره شمالی (KCNA ) در بیانیه ای اعلام کرد «ژاپن اکنون به شکل تمام قد از حرکات جنگی اربابش حمایت می کند.»
در این بیانیه که اواخر روز چهارشنبه منتشر شد آمده است محور نظامی متفقین به تهدیدی جدی برای شبه جزیره کره تبدیل شده است و ژاپن نیز نمی داند که در حقیقت در حال تسریع روند نابودی قریب الوقوع خود است.
در این بیانیه به طور خاص به جزیره هوکایدو ژاپن که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند و موشک پرتابی کره شمالی نیز از فراز آن عبور کرد، اشاره شد.
پیونگ یانگ هشدار داد آزمایش های مشابه بسیار بیشتری در راه است.
خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرده بود ؛ شلیک این موشک به مناسبت صد و هفتمین سالگرد معاهده «شرم آور» ژاپن و کره صورت می گیرد که بر اساس آن کره مستعمره ژاپن شد .

خبرفوری : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محبوبترین های بین الملل
علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!