مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۸۱۸۶
زمان انتشار : ۱۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۴

بیش از چهل شهید و زخمی در حمله‌ی تروریستی به مسجد امام زمان در کابل

درگیری نیروهای پلیس با مهاجمان انتحاری در مسجد امام زمان کابل پس از چهار ساعت پایان یافت و براساس آخرین آمار، بیشتر از ۴۰ نفر در این حمله تروریستی شهید و زخمی شدند.

به گزارش  شماری از تروریست‌ها به مسجد امام زمان(ع) در منطقه قلعه نجارهای شهر کابل حمله کردند. این حمله ساعت ۱:۳۰ ظهر روز جمعه همزمان با ادای نماز جمعه در این مسجد رخ داده‌ است.

این حمله زمانی روی داده است که نمازگزاران در حال ادای نماز جمعه بوده‌اند.

نجیب دانش، سرپرست سخنگوی وزارت داخله توئیت کرده است که در این حمله تروریستی ۱۰ تن شهید و ۳۰ غیرنظامی به شمول کودکان و زنان زخمی شده اند.

دانش افزود که در این حمله ۱ پولیس ویژه و یک پلیس امنی شهید و ۸ تن دیگر آنان زخم برداشته است. به گفته او، نیروهای پولیس توانسته ۱۰۷ تن از گیرماندگان در مسجد را نجات داده است.

گروه داعش مسئولیت حمله به مسجد امام زمان(عج) قلعه نجارهای خیرخانه شهر کابل را به عهده گرفت.

این گروه با انتشار بیانیه ای در صفحات اجتماعی مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

در همین حال گروه طالبان هر گونه دخالت در حمله به مسجد جامع امام زمان(عج) خیرخانه شهر کابل را رد کرده است.

این چندمین باری است که تروریستان در داخل مساجد بر نمازگزاران حمله می‌کنند. پیش از این چندمهاجم انتحاری با ورود به مسجد جوادیه هرات بر نمازگزاران تیراندازی کردند که در اثر آن، دست کم ۳۰ شهید و ۵۰ تن دیگر زخمی شدند.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی