مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۵۷۶
زمان انتشار : ۱۴:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴

شربت سرما خوردگی طبیعی با استفاده از گیاهان دارویی

گیاهان دارویی فراوانی هستند که برای بهبود سرماخوردگی در انسان مفید هستند و ما میتوانیم این مواد را بدون هیچ استرسی مصرف کنیم .

به گزارش شربت ضد سرماخوردگى حساسیت‏‌هاى فصلى از قبیل عطسه و آبریزش‏‌هاى متوالى را درمان می‌کند. شربت ضد سرماخوردگى تمام عفونت های سینوس‌ها و گوش را از بین می‌برد

عرقیات لازم جهت تهیه شربت ضد سرماخوردگىآویشن، اسطوخودوس ، نعناع ، پونه ، گل‏ گاوزبان، مرزنجوش ، مرزه یا کاکوتى از هرکدام یک بطری یک لیتری.

آب‏میوه‌های لازم جهت تهیه شربت ضد سرماخوردگى:

لیموشیرین، آلوبخارا، سیب، هویج، گلابى، هندوانه، پرتقال شیرین از هر کدام ۲۵۰ گرم

طرز تهیه شربت ضد سرماخوردگى:
آب‏میوه‌‏ها و عرقیات را ۱۰ دقیقه روى شعله ملایم بجوشانید، سپس مقدارى عسل و یا شکر و یا قند به اندازه‏اى که شیرین شود وارد کرده و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید.نصف قاشق چایخورى زعفران سائیده اضافه و ۱۰ دقیقه دیگر بجوشانید. در یخچال نگهدارى کنید.مقدار مصرف شربت ضد سرماخوردگى– بزرگسالان روزانه سه وعده یک استکان میل کنید.کودکان روزانه سه وعده نصف استکان میل کنید.

شیک پارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟