مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۵۵۸۶
زمان انتشار : ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۱

چرا حجامت می کنیم؟

حجامت، باعث کاهش و از بین رفتن بسیاری از بیماریهای مربوط به سلامت می‌شود.

به گزارش  . یکی از نکات مهمی که باید درباره ی حجامت بدانیم این است که کاملا برعکس ماساژ است. در واقع به جای به کار بردن فشار در عضلات، با استفاده از عمل مکش برای کشیدن پوست، بافت‌ها و عضلات به سمت بالا استفاده می‌شود. در برخی مواقع این روش را همراه با طب سوزنی انجام می‌دهند. دو روش رایج حجامت در ایالات متحده عبارتند از:-حجامت ثابتکه طی آن فنجان‌ها در نقطهی مشخص شده ای از بدن قرار گرفته و بی آنکه حرکت کنند در آن محل می‌مانند.-حجامت متحرکدر این روش، فرد متخصص از روغن‌ها یا کرمهای ماساژ بر روی پوست در مناطق مشخص شده استفاده کرده و بعد فنجان‌ها را روی نقاط مختلف سُر می‌دهد، خصوصا روی پشت. فنجان‌ها به راحتی سُر می‌خورند چرا که کِرِم استفاده شده باعث نرم شدن پوست و بدنتان می‌شود.

چند دلیل عمده ی حجامت در سال‌های گذشته

۱. تعداد چهره های مشهوری که مشتاق حجامت هستند، روز به روز بیشتر می‌شودحدود ده سال قبل بود که بازیگری به نام گوئینت پالترو بر روی فرش قرمز، جای گِرد حجامت را بر پشتش به همه نشان داد. خودش در جایی گفت که این کار برایم بسیار جالب و آرامبخش بوده است. برخی بازیگران هم حامیان این روش هستند مانند جسیکا سیمپسون، لیدی گاگا و ویکتوریا بکهام. آن‌ها معتقدند که برای برطرف کردن امراض جسمی مختلف می‌توان از این روش استفاده کرد.

۲. ورزشکاران از این روش به عنون سلاحی مخفی استفاده می‌کنندشناگر چینی، ونگ کوون بعد از کسب مدال در المپیک ۲۰۰۸ جای حجامت خود را به همه نشان داد. از آنجایی که اکثر ورزشکاران همواره به دنبال بهبود سلامت و عملکرد خود هستند، تمایلشان به بادکش درمانی بیشتر شده است. مثلا اندی موری از این روش همراه با سایر روشهای درمانی برای کاهش سفتی و سختی عضلات و از بین بردن زخمهای پشتش استفاده می‌کند.

۳. حجامت، باعث کاهش و از بین رفتن بسیاری از بیماریهای مربوط به سلامت می‌شودبیمارانی که دچار آنفولانزا، سرفه، درد عضلانی و کمردرد، گردش ضعیف جریان خون، تشویش، قرمز شدن پوست به خاطر خارش، انواع آلرژی و غیره هستند می‌توانند با این روش، علائم بیماری را کاهش دهند

افکار نیوز : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی