مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۵۳۸۸
زمان انتشار : ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹

بهره‌کشی دختر رئیس‌جمهور آمریکا از کارآموزان

دختر دونالد ترامپ با جذب کارآموزان از شیوه‌های ناعادلانه برای ارتقای برند خود بهره می‌برد.

به گزارش  «ایوانکا ترامپ»، دختر رئیس جمهور آمریکا که این روز‌ها مشغول فعالیت در کاخ سفید و امور سیاسی است، فرصت چندانی برای رسیدگی به کسب و کار خود ندارد. به همین منظور او با انتشار یک آگهی استخدام در صدد جذب کارآموز در عرصه مُد است.

در این آگهی استخدام که در سایت مخصوص خود او منتشر شده، او به لیست کارآموزان مورد نیاز خود اشاره کرده است. با این حال، هیچ اشاره‌ای به میزان دستمزد رشته‌های مورد نیازش نکرده است.

طبق قانون کار در آمریکا کارآموزی همراه با پرداخت دستمزد است. با وجود این، در آوریل سال گذشته یکی از کارآموزان ایوانکا ترامپ فاش کرد که او هیچ دستمزدی به کارآموزانش نمی‌دهد.

پایگاه خبری فوربس نیز گزارش داد: یک کارآموز بخش بازاریابی پیامی تحت عنوان «چگونه کارآموز بدون دستمزد نباشیم» در سایت ایوانکا ترامپ منتشر کرده و نسبت به بی توجهی ایوانکا به دستمزد کارآموزان اشاره کرده بود که این مطلب از سایت وی حذف شد.

این بانوی ۳۵ ساله که هم اکنون در واشنگتن زندگی می‌کند و رئیس جمهور آمریکا را در امور سیاسی و اقتصادی کاخ سفید همراهی می‌کند، به چند نیرو برای رتق و فتق امور مربوط به برند خود نیاز دارد. این در حالی است که به شیوه‌های ناعادلانه برای ارتقای برند خود بهره می‌برد. بسیاری از قوانین کار در کارخانه چینی تولیدکننده پوشاک برند ایوانکا ترامپ رعایت نمی‌شود. طبق گزارش “انجمن کار منصفانه”، کارگران این کارخانه در ازای حدود ۶۰ ساعت کار در هفته، فقط ۶۲ دلار دستمزد دریافت می‌کنند. چندی پیش نیز گاردین پس از مصاحبه با تعدادی از کارگران یکی از کارخانه‌های لباس‌های برند ایوانکا ترامپ در اندونزی اعلام کرد آن‌ها مزد ساعات اضافه‌کار را نمی‌گیرند و ماهانه ۱۷۳ دلار درآمد دارند. برخی از کارکنان نیز اظهار داشتند کارفرمایان آن‌ها را با نام‌هایی مانند «حیوان»، «میمون» و «ابله» صدا می‌زنند.

او مادر ۳ کودک و همسر «جرد کوشنر»، مشاور ارشد ترامپ است که موفق شده در بازار طراحی پوشاک، کیف و کفش و جواهرات نام خود را ثبت کند.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محبوبترین های بین الملل
علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!