مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۳۵۴۷
زمان انتشار : ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۰

سرلشکر باقری:

تحرکات نیروهای فرامنطقه‌ای در آب‌های سرزمینی ایران “غیرقانونی” است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تحرکات نیروهای فرامنطقه‌ای در آب‌های سرزمینی ما غیرقانونی است و براساس اصل اقتدار به آنها اخطار می‌دهیم و بی‌شک از این تحرکات جلوگیری می‌کنیم.

به گزارش  سرلشکر محمد باقری بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مناطق مرزی و یگان‌های مستقر در سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز توفیق شد که من در مرزهای سیستان و بلوچستان و در کنار رزمندگان حضور پیدا کردم و از نزدیک به آن‌ها خدا قوت گفتم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: به لطف خدا امروز همکاری و همیاری خوبی میان مردم و عشایر منطقه با نیروهای مسلح وجود دارد که نقشی اساسی در برقراری و پایداری امنیت در منطقه دارد؛ ما شاهدیم که مردم شیعه و سنی منطقه به صورت کاملا دوستانه و برادرانه در کنار هم در حال برقراری امنیت مرز و مناطق مرزی و روستاها و جاده‌ها هستند.

وی افزود: امیدواریم همانطور که تاکنون در ماه‌های اخیر سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان آغاز شده، اقدامات توسعه‌ای و زیرساختی در این استان ادامه پیدا کند و مردم این منطقه به رفاه و امنیت و معیشت مناسبی دست پیدا کنند.

ضرورت توجه پاکستان به تحرکات برخی گروهک‌ها در آن سوی مرزهای شرقی کشور

سرلشکر باقری گفت: تحرکات نیروهای فرامنطقه‌ای در آب‌های سرزمینی ما غیرقانونی است و ما طبق قانون و براساس اصل اقتدار به آنها اخطار می‌دهیم و بی‌شک از این تحرکات جلوگیری می‌کنیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اضافه کرد: با توجه به تحرکات برخی گروهک‌های تحت حمایت استکبار در آن سوی مرزهای شرقی کشور، ضرورت دارد پاکستان توجه جدی‌تری نسبت به این اقدامات داشته باشد؛ البته بر اساس هماهنگی‌های انجام شده به زودی شاهد حضور بیش از پیش ارتش پاکستان در مرزهای مشترک خواهیم بود.

وی تاکید کرد: دولت و مردم پاکستان قربانی تروریسم هستند؛ در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری‌های متفاوتی از جانب ایران به پاکستان پیشنهاد شده که آنان در حال بررسی هستند. ضرورت دارد ایران و پاکستان در زمینه اختلاف‌افکنی برخی کشورها برای ایجاد فاصله بین این ۲ کشور هوشیار باشند که البته مطمئن هستیم ۲ کشور مایل نیستند عنصر ثالثی اتحاد و یکپارچگی و عزم آنها را برای مقابله با تروریسم خدشه‌دار کند.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت