مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۳۳۶۱
زمان انتشار : ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

بازتاب جهانی بیانات رهبر معظم انقلاب درباره حج

سخنان رهبر معظم انقلاب درباره مراسم حج بازتاب وسیعی در رسانه های جهان داشت.

به گزارش   در آستانه‌ ایام حج ابراهیمی و آغاز اعزام حجاج بیت‌‍الله‌الحرام به سرزمین وحی، دست‌اندرکاران و کارگزاران حج کشورمان،  با رهبرانقلاب دیدار کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای اظهار داشتند: حج بیشترین ظرفیت اجتماعی را دارد؛ حج جایی برای ابراز عقیده‌ی امت اسلامی است. امام می‌گفتند حج بی برائت را قبول ندارند. الان قضیه‌ مسجدالاقصی مطرح است؛ صهیونیست‌ها جری و گستاخ شده‌اند و به خود حق داده‌اند که به صاحبان مسجدالاقصی سخت بگیرند و مانع آنان شوند.

ایشان تاکید کردند: امت اسلامی کجا بهتر از حج می‌تواند پیدا کند که درباره‌ مسجدالاقصی اظهارنظر کند؟ اظهار موضع درباره‌ حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه جایش کجاست؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: نفس اینکه امسال توفیق حج برای مردم ما پیدا شد، خبر خوبی است. مسئولین کشور در هر سه قوه، اطراف قضیه را سنجیدند و تصمیم گرفتند امسال حج برگزار شود.

ایشان با اشاره به اهمیت موضوع امنیت حج تاکید کردند: مسئله‌ امنیت حجاج مهم است؛ ما قضایای حج ۹۴ را فراموش نمی‌کنیم. امنیت حجاج بر عهده‌ کشوری است که حرمین شریفین در اختیار اوست. دولت‌های دیگر هم درباره‌ امنیت حجاج مطالبه کنند؛ باید امنیت و ایمنی و عزت و رفاه حجاج محفوظ بماند. مراقب باشیم قضایای مسجدالحرام و منا نباید تکرار شود.

اظهارات مقام معظم رهبری بازتاب گسترده ای در رسانه های بین المللی داشت. سایت های خبری لبنان به پخش فرمایشات ایشان پرداختند.

العهد در این باره نوشت: حج مکانی برای اظهار عقیده امت اسلامی است. قضیه فلسطین نباید فراموش شود و موضوع فلسطین محور اصلی قضایا در جهان اسلام است.

شبکه المیادین ضمن پوشش بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص حج نوشت: رهبر عالی ایران خواستار اجتناب از هر اقدامی که وحدت مسلمانان را در حج خدشه دار می کند، شدند. این شبکه همچنین ادامه داد: آیت الله خامنه‌ای در جریان اظهارات خود درباره حج بر لزوم حفظ «وحدت اسلامی» تأکید کردند. ایشان همچنین اعلام کردند که جمهوری اسلامی ایران حوادث تلخ دو سال گذشته در حج را فراموش نکرده است؛ حوادثی که دیگر نباید تکرار شوند.

شبکه المنار نیز ضمن پوشش بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره حج گزارش داد: امام خامنه ای تاکید کرد که حج بهترین مکان برای بیان مواضع درباره مسجد الاقصی و حضور آمریکا در منطقه است.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی