مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۳۱۴۰
زمان انتشار : ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۸

قیمت طلا گران تر شد

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۱۰ دلار و ۴۹ سنت، معادل ۰.۸۳ درصد افزایش به ۱۲۶۹ دلار و ۶۴ سنت رسید.

به گزارش  به نقل از رویترز، دیروز بعد از آنکه انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از نرخ تورم آمریکا، احتمال افزایش مجدد نرخ بهره در سال جاری میلادی را کاهش داد و کره شمالی با پرتاب یک موشک بالستیک، موجب تقویت سرمایه گذاری ها در بازارهای امن شد، قیمت طلا به بالاترین رقم در طی ۶ هفته گذشته رسید.

آمارهای منتشر شده در مورد رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه دوم سال و هزینه های نیروی کار نیز موجب تضعیف ارزش دلار شد و این سبب ارزان تر شدن طلا برای دارندگان ارزهای غیر دلاری گشت.

کارستن فریچ، تحلیلگر کومرزبانک گفت: «این آمارها یک کاهش قابل توجه در نرخ های تورم سالانه آمریکا را نشان داد… بنابراین فدرال رزرو عجله ای برای افزایش نرخ بهره نخواهد داشت.»

طلا نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا چنین افزایشی موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد می شود و ارزش دلار را تقویت می کند که هیچ کدام از اینها به نفع قیمت طلا نیست.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۱۰ دلار و ۴۹ سنت، معادل ۰٫۸۳ درصد افزایش به ۱۲۶۹ دلار و ۶۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز تا رقم ۱۲۷۰ دلار و ۳۸ سنت بالا رفت که بالاترین رقم از ۱۴ ژوئن تاکنون بود. بدین ترتیب قیمت طلا برای سومین هفته متوالی افزایش یافت.

قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه اوت، در پایان معاملات دیروز با ۰٫۷ درصد افزایش به ۱۲۶۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا به دلیل انتشار آمارهای ضعیف اقتصادی و آشفتگی های سیاسی، دیروز کاهش داشت. بازارهای بورس جهان نیز دیروز با افت شاخص ها مواجه بود.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها، دیروز قیمت نقره با یک درصد افزایش به ۱۶ دلار و ۶۹ سنت رسید.

میزان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت