مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۲۹۴۶
زمان انتشار : ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

زندگی «هانیه» ۴ ساله در لانه کبوتر

هانیه ۴ ساله در لانه کبوتر می خوابید. دختری رنگ پریده با کتف شکسته، گردنی کج که لنگ لنگان هم راه می رفت. موی سرش را تراشیده بودند و در پشتش آثار داغ گذاشتن با قاشق نمایان بود.

به گزارش  پشت این دیوارهای شهر برخی از کودکان مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند هانیه قربانی یک ازدواج نابسامان است.

خانواده‌ای که شفقت و عاطفه هرگز به آن راه ندارد. کودک ۴ ساله که مورد ضرب و شتم واقع شده است.

بر اساس اسناد پزشکی قانونی تأیید کرده که کتف هانیه شکسته است و همچنین پزشک گواهی داده که این کودک ۴ ساله کمتر از ۲ سال بنیه دارد.

مادر این کودک طلاق گرفته است. مادر می‌گوید وقتی در دادگاه هانیه را دیدم نشناختم. گفتم نه این هانیه نیست. گفتند ولی این دختر شماست. گفتم نه، این هانیه نیست. ولی به چشمانش که نگاه کردم شناختم. گفتم بله، این هانیه است. بچه ای با صورت رنگیده پریده و جثه ای بسیار نحیف.

مددکار اجتماعی در خصوص هانیه می‌گوید شواهد نشان می‌دهد که پشت این کودک را با قاشق داغ گذاشته‌اند.

وی می‌گوید وقتی هانیه را دیدم نشناختم چون موی سرش را تراشیده بودند و صورتش را نیز با تیغ تراشیده بودند.

این کودک ۴ ساله شب‌ها در قفس کبوترها می‌خوابید وقتی به پشت‌بام رفتم یک عروسک کبود متحرک دیدم که لاغر بود، کتفش شکسته، گردنش کج و یک پایش می‌لنگید.

هانیه تنها مورد منحصر به فرد کودکان نیست، کودکان مشابه این سرنوشت زیاد وجود دارند. بهتر است هر چه سریعتر لایحه حمایت از کودکان که سالیان سال است در مجلس معلق مانده به تصویب برسد. شاید دیگر کمتر شاهد برخوردهای اینچنینی با کودکان باشیم.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت