مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۲۹۰۰
زمان انتشار : ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۶

رسانه های آمریکایی:

وضعیت قطر بحرانی شده است

رسانه های آمریکایی با استناد به اطلاعات جدید گزارش دادند که بحران در روابط با کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین وارد مرحله ای خطرناک شده است.

به گزارش  یک مسئول در یک کشور حوزه خلیج فارس که خواست نامش فاش نشود، گفت بحران قطر درحال حاضر و در پی توقف تلاش ها برای میانجی گری دراین بحران به بن بست رسیده است.

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ به نقل از این مسئول گزارش داد کشورهای تحریم کننده قطرهمچنان مایل هستند که دوحه امتیازات بیشتری به آنان بدهد، و این مساله باعث شده است که تلاش ها برای میانجی گری درحال حاضر با بن بست مواجه شود.

مسئول یاد شده ادامه داد عربستان، امارات، مصر و بحرین به پیشنهادهای آمریکا و انگلیس با هدف شروع مذاکرات مستقیم با قطر پاسخ نداده اند.

وی افزود: میانجی گران این بحران درحال حاضر، ایده ای جدید درباره چگونگی خروج از این تنگنا ندارند وهمین مساله باعث شده است که تلاش ها برای میانجی گری متوقف شود.

بحران میان قطر و چهار کشور یاد شده به قطع  روابط دیپلماتیک آن ها با دوحه وبستن همه گذرگاه های زمینی، دریایی وهوایی با این کشور منجر شده است.

عربستان، امارات، بحرین ومصر، قطر را به حمایت از تروریسم و تلاش برای ضربه زدن به آن کشورها متهم کرده اند.

این درحالیست که قطر این اتهامات را رد کرده است.

برنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

فرزین پورمحبی

اصولا فرض کلی این است: «هر کس داخل کشور نباشد کیف می کند» لذا در همین راستا از عموم ملت معمولا در صحنه، می خواهیم؛ وقتی هوس بیرون رفتن از مرز های کشور به سرشان زد شادی هایشان را بدون هیچ چشمداشتی تقسیم کنند تا به ما هم خوش بگذرد.

محمود خاقانی

محمود خاقانی

چرا باید عوارض خروج از کشور برداشته شود؟