مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۲۷۶۸
زمان انتشار : ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵

NFC چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟

فناوری ارتباط از نزدیک یعنی NFC امروزه در زندگی روزمره افزاد نقش بسیار مهمی را ایفا میکند در این مطلب با برخی از کاربرد های این فناوری شمارا اشنا میکنیم.

به گزارش  این فناری که در ارتباط های نزدیک کاربرد دارد مخفف کلمه near field communicationمیباشد در بسیاری از کشور های توسعه یافته استفاده میشود

از جمله کاربرد های بسیار ویژه ای فناوری برای پرداخت از طریق موبایل میباشد،برای این منظور کاربر اطلاعات کارت بانکی خود را در تلفن همراه خود ذخیره میکند و با نزدیک کردن به دستگاه مربوطه به راحتی بدون نیاز به کارت اعتباری مبلغ مورد نظر خود را پرداخت میکند.

از دیگر قابلیت های این فناوری استفاده به عنوان کلید برای قفل ها میباشد که دیگر نیازی به حمل کلید نداشته باشید و با استفاده از تلفن همراه خود به راحتی قفل درب منزل یا اتومبیل خود را باز کنید.

قابلیت بسیار جالب دیگری که این  فناوری برای شما به ارمغان می آورد عدم نیاز به کابل برای پرینت کردن اطلاعات روی تلفن همراه خود میباشد شما فقط کافی است با نزدیک کردن تلفن خود در قسمت مخصوص پرینتر دستور پرینت فایل مورد نظر خود را ارسال کنید.

یکی دیگر از کاربرد های این فناوری ارتباط با دستگاه های و وسیله های جانبی تلفن همراه همانند اسپیکر های بسیم یا هندزفری میباشد.برای اتصال به این دستگاه ها فقط کافی است تلفن خود را به وسیله مورد نظر نزدیک کرده و تلفن به طور خودکار به دستگاه شما متصل میشود.

بروزرسانی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی