مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۲۶۵۹
زمان انتشار : ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴

عراقچی: اقدام خصمانه کنگره با واکنش قطعی جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد

معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه با بیان اینکه قانون جدیدی که در آمریکا در حال تصویب است، تحریم موضوعی جدید وضع نمی‌کند، گفت: اقدام خصمانه کنگره با واکنش قطعی جمهوری اسلامی مواجه خواهد شد.

به گزارش  سید عباس عراقچی معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه امروز چهارشنبه در حاشیه اجلاس مبارزه با جرائم سایبری با حضور در جمع خبرنگاران پیرامون اقدام شب گذشته گنگره آمریکا در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران اظهار کرد: اقدامی که کنگره آمریکا در حال انجام دادن آن است و قانون جدیدی که علیه ایران، روسیه و کره شمالی در حال تصویب است یک اقدام خصمانه کاملا روشن و بیّن علیه جمهوری اسلامی ایران است و با واکنش قطعی جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.

وی تصریح کرد: قانون جدیدی که در حال تصویب است تحریم موضوعی جدید وضع نمی‌کند و جمع بندی تحریم های گذشته آمریکا در حوزه‌های غیرهسته‌ای است ؛ با این حال می‌تواند اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار دهد و بهره مندی جمهوری اسلامی ایران از برجام را می تواند کاهش دهد.

عراقچی بیان داشت: دولت جدید آمریکا در ۶ ماه گذشته دو بار مجبور شده است پایبندی ایران به برجام را تایید کند و چاره ای هم جز این نداشته است چرا که هفت گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی پایبندی ایران را به صراحت تایید کرده است.

معاون وزیر خارجه خاطرنشان کرد: دولت آمریکا هفته گذشته برای بار دوم اجرای تعهدات برجامی ایران را تایید کرد و حرف هایی که زده می شود و تهدیداتی که درباره سه ماه آینده و موعد تایید مجدد پایبندی ایران به برجام می شود؛ عملی نخواهد شد. با این حال ما منتظر می مانیم و با توجه به اقدامات آن ها تصیمی عملی خواهیم گرفت.

پایگاه اطلاع رسانی دولت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار