مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۲۴۵۸
زمان انتشار : ۰۳:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳

اعلام آمادگی لاوروف برای میانجیگری روسیه در بحران دیپلماتیک قطر

وزیر امور خارجه روسیه گفت، کشورش از تلاش‌های میانجیگرانه امیر کویت برای حل بحران دیپلماتیک قطر حمایت می‌کند و در عین حال برای میانجیگری در راستای حل این بحران نیز آماده است.

به گزارش  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: مسکو آماده است تا در صورتی که درخواست مربوطه مطرح شود، برای حل بحران دیپلماتیک قطر میانجیگری کند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که جناح‌های مختلف این تصمیم را بگیرند که حضور روسیه می‌تواند برای حل مناقشه مفید واقع شود، ما آماده‌ایم که به چنین درخواست‌هایی واکنش نشان دهیم.

لاوروف همچنین اظهار کرد: روسیه کردهای سوریه را در فرآیند سازش در این کشور دارای نقشی مهم تلقی می‌کند.

وی گفت: کردهای سوریه باید بتوانند در فرآیندهای مذاکرات در کنار دیگر گروه‌های موجود در این کشور حضور پیدا کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین نسبت به عواقب برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق هشدار داد.

وی در این زمینه گفت: ما انتظار داریم که در تصمیم‌گیری نهایی، تمامی ملاحظات اقتصادی، سیاسی و جغرافیایی مدنظر قرار گیرد و به این موضوع توجه شود که چنین حرکتی در وضعیت کل منطقه تأثیر خواهد گذاشت.

لاوروف همچنین گفت که امیدوار است اراده کردها در منطقه به‌گونه‌ای مسالمت‌آمیز ابراز شود.

وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: تعامل اقتصادی میان روسیه و کردستان عراق در مرحله‌ای فعال است اما در عین حال این روابط مانعی در تعاملات بغداد و مسکو محسوب نمی‌شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: مسکو و واشنگتن از دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما مشکلات زیادی را به ارث برده‌اند. لاوروف این مشکلات را به “بمب‌های ساعتی” تشبیه کرد.

ایسنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سید مجتبی حسینی

امروز، اگرچه به لطف وجود شبکه‌های اجتماعی،‌ فضا بازترشده و همین اندک شفافیت موجود هم از صدقه سر همین شبکه‌هاست، اما هنوز جای سازوکارهای قانونی برای حمایت از رسانه‌های آزادی که بتوانند با شجاعت به کشف و افشای مفاسد بپردازند خالیست. هنوز هم آنجا که پای رسانه‌های شناسنامه‌دار در افشای چنین مفاسدی به میان می‌آید، تیغ برخورد قضایی و امنیتی بالای سرشان خودنمایی می‌کند و محافظه‌کاری را بر قلمشان جاری.

افسانه هزارپایان

زینب علیپور

نگاهی به مجموعه طنز «افسانه هزارپایان»| روایت افسانه ای که نیمه کاره ماند!