مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۲۲۷۸
زمان انتشار : ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲

رويکردهای تجزيه‌طلبانه می‌تواند زمينه‌ساز ناامنی در آينده عراق شود

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: رویکردهای تجزیه طلبانه می‌تواند بستری برای توسعه طمع ورزی دشمنان عراق و زمینه ساز ایجاد ناامنی و بی ثباتی در آینده این کشور باشد.

به گزارش  سرلشکر عرفان محمود عبدالغفور عبدالله الحیالی وزیر دفاع عراق که به تهران سفر کرده است، بعدازظهر (یکشنبه) با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون آخرین تحولات منطقه و روابط دفاعی بین دو کشور با وی گفتگو کرد.

شمخانی در این دیدار با تجلیل از ایستادگی حماسی مردم، ارتش و نیروهای مردمی عراق در برابر در برابر تهدیدات گروه‌های تروریستی اظهار داشت: همکاری نزدیک بین کشورهای قربانی تروریسم در منطقه به منظور مقابله نظامی، امنیتی و فرهنگی با تروریسم ضرورتی اجتناب ناپذیر و عاملی بازدارنده در مسیر شکل‌گیری مجدد تروریسم و دخالت نظامی بیگانگان به بهانه مقابله با آنان خواهد بود.

وی افزود: در حالی که مقامات آمریکایی و ائتلاف ادعایی مقابله با تروریسم، بازپس گیری مناطق اشغال شده از سوی داعش را نیازمند نبردی ۷ ساله عنوان می‌کردند، دولت، ارتش و نیروهای مردمی عراق با حمایت مرجعیت دینی و با اتکا به توان و استعداد بومی خود توانستند در مدت کوتاهی سرزمین‌های اشغالی را آزاد و تروریست‌های تکفیری را به خاک مذلت بنشانند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، وحدت سرزمینی و یکپارچگی ملی در عراق را ضامن ثبات، امنیت و حفظ منافع همه اقوام و طوایف عراق دانست و تصریح کرد: رویکردهای تجزیه طلبانه می‌تواند بستری برای توسعه طمع ورزی دشمنان عراق و زمینه ساز ایجاد ناامنی و بی ثباتی در آینده این کشور باشد.

نماینده مقام معظم رهبری عنوان کرد: دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته پشتیبان نیروهای مسلح عراق خواهند بود و در راستای استقرار کامل امنیت و آرامش در این کشور و محو کامل تهدیدات تروریستی در تمام عرصه‌های مورد نیاز از جمله بازسازی و توسعه شهرها همکاری خواهند داشت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات منطقه به ویژه جنایت‌های اخیر رژیم صهیونیستی در قدس تاکید کرد: قیام مردم فلسطین با گستردگی کم سابقه در مسجدالاقصی، پاسخ کوبنده‌ای است به سیاست‌های سازشکارانه و توطئه آمیز پاره‌ای از کشورهای منطقه و تلاش مذبوحانه آن‌ها برای عادی سازی روابط با غاصبان سرزمین‌های اسلامی.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش اتحاد و همدلی کشورهای اسلامی و اتکاء به آموزه‌ها و اشتراکات اصیل اسلامی خاطرنشان کرد: امروز جهان اسلام در برابر تهدیدی تاریخی و خطرناکتر از فتنه تکفیری‌ها قرار گرفته است و آن به حاشیه بردن مسئله فلسطین و بزرگ نمایی مسائل انحرافی به عنوان تهدید اول جهان اسلام است.

«سرلشکر عرفان الحیالی» وزیر دفاع عراق نیز در این دیدار با ابراز قدردانی از پشتیبانی‌های بی دریغ دولت، ملت و نیروهای مسلح ایران از عراق در مبارزه با تروریسم و نقش تعیین کننده این حمایت‌ها در پیروزی ملت عراق در برابر داعش تاکید کرد: ارتش عراق با هرگونه تجاوز و اشغال خاک این کشور برخورد نموده و اجازه شکل گیری فتنه جدید از سوی تروریست‌های تکفیری و حامیان خارجی آن‌ها که به دنبال تجزیه عراق هستند را نخواهد داد.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سید مجتبی حسینی

امروز، اگرچه به لطف وجود شبکه‌های اجتماعی،‌ فضا بازترشده و همین اندک شفافیت موجود هم از صدقه سر همین شبکه‌هاست، اما هنوز جای سازوکارهای قانونی برای حمایت از رسانه‌های آزادی که بتوانند با شجاعت به کشف و افشای مفاسد بپردازند خالیست. هنوز هم آنجا که پای رسانه‌های شناسنامه‌دار در افشای چنین مفاسدی به میان می‌آید، تیغ برخورد قضایی و امنیتی بالای سرشان خودنمایی می‌کند و محافظه‌کاری را بر قلمشان جاری.

افسانه هزارپایان

زینب علیپور

نگاهی به مجموعه طنز «افسانه هزارپایان»| روایت افسانه ای که نیمه کاره ماند!