مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۸۸۰
زمان انتشار : ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱

درخواست آیت الله علم الهدی برای خروج از برجام

هرکجا مشت به صورت آمریکا زدیم و در برابر استکبار ایستادیم دشمن هم عقب نشینی کرد و هم ذلیل شد.

به گزارش  امام جمعه مشهد گفت: در عرصه سیاسی حلالش چیزی است که وابسته به جریان متصل به حاکمیت الله و جریان ولایت است و حرامش چیزی است که منفصل از جریان ولایت و جریان حاکمیت الله باشد.

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به شهادت امام صادق(ع) اظهار کرد: مظلومیت اهل بیت و ائمه یک تصادف و یک پیشامد سوء در زندگی آنان نبوده، مظلومیت اهل بیت(ع) و معصومین نمایشی از راهبرد حرکت اجتماعی و سیره سیاسی مقام عصمت و ولایت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: امام صادق(ع) در مقابل یک قتل، تجاوز و حاکمیت نامشروع ساکت نبوده، آرام نگرفته، همراهی با ظلم و حاکمیت نامشروع نداشته است، برخورد داشته، نمی‌تواند برخورد نداشته باشد، اما آن‌وقتی که برخورد داشت تسلیم جریان حاکم نشد، با جریان حاکم نساخت و نسبت به سیره سیاسی خود یک عنصر چالش آفرین برای جریان حاکم بود تا ناهمواری و سنگلاخ در حکومت جریان فاسد به وجود بیاورد.

وی با بیان این‌که شهادت امام صادق(ع)، نتیجه ناسازگاری ایشان با جریان حاکمیت نامشروع بود، خاطرنشان کرد:  با جریان استکبار و حاکمیت غصب و ظلم نباید سازش و تعامل کرد و دست به دست داد، این ماحصل سیره سیاسی امام صادق(ع) بوده است.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: در عرصه‌های سیاسی این طور نیست که هرکس هر اندیشه و نظری را که داشت و بر اساس آن دست به هرکاری زد بگوییم مسلمان است، در بین تمام جریان‌ها آن چه شاید از همه زودتر ایمان را از انسان میگیرد و انسان را در ردیف کفار قرار می دهد انحراف‌های سیاسی است، انحراف سیاسی در حوزه جریانی، فکری و عملیاتی، حتی اگر کسی نمازش ترک نشود و واجباتش را هم انجام دهد اما این آدم با یک جریان سیاسی باطل از حیطه اسلام خارج است.

علم‌الهدی با تاکید بر اینکه ما هم در اندیشه سیاسی و هم در عملیات سیاسی راهبرد قرآنی و عملیاتی داریم، افزود: در جریان سیاسی، فکر و مغزمان سپرده یک جریان خاص منصوب از طرف خداست و آن جریان ولایت و عصمت است، حتی وقتی این جریان در دسترس مردم نیست برای تمام این موارد حجت نصب شده و ما سپرده این حجت امام زمان از طرف ایشان هستیم، این طور نیست که ما فقط نماز بخوانیم و روزه بگیریم و بگوییم مسلمانیم، بعد در اندیشه و عملیات سیاسی هرکاری خواستیم انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی با بیان اینکه همان گونه که ما در خیلی از کارها از جمله معاملات‌مان حلال و حرام داریم، در عرصه سیاسی هم حلال و حرام داریم، اظهار کرد: در عرصه سیاسی حلالش چیزی است که وابسته به جریان متصل به حاکمیت الله و جریان ولایت است و حرامش چیزی است که منفصل از جریان ولایت و جریان حاکمیت الله باشد.

وی با اشاره به اینکه همین طور ساده آدم با یک فکر سیاسی کافر می‌شود، گفت: اگر می‌خواهید خدا داشته باشید و تحت ولایت خدا باشید، باید با استبکار بجنگید، جز جنگ با استکبار و استکبارستیزی چاره دیگری نداریم، شما مرد و زن مسلمان در طول عمر انقلاب این واقعیت را ثابت کردید و پای انقلاب ایستادید، با همه چیز صبر کردید، در برابر همه چیز مقاومت کردید، حصر اقتصادی، جنگ ۸ ساله، مقاومت شما به جایی رسید که دشمن شما الان در دنیا ذلیل‌ترین است و قدرت شما قدرتی است که حتی دشمن می‌ترسد به شما نزدیک شود.

امام جمعه مشهد خاطرنشان کرد: جریان‌های سیاسی که در این کشور زمزمه برقراری رابطه با آمریکا و تعامل با غرب و استکبار را سر می‌دهند بدانند اگر به این مساله معتقدند و بر حسب عقیده خود می خواهند در این عرصه کاری انجام دهند اینها از حیطه اسلام خارج هستند و به فرموده خدا در آیه ۱۲۰ سوره بقره این‌ها دیگر بی‌خدا هستند و خدا ندارند.

علم‌الهدی با تاکید بر اینکه نمی‌شود شما دم از مسلمانی بزنید و چشمتان به دروازه غرب باشد و دلتان هم وابسته به آمریکا، ادامه داد: این با مسلمانی جور در نمی‌آید آن هم با دشمنی که نشان داده بر سر هیچ پیمانی نمی‌ماند مگر اینکه شما از خدا و اسلام دست بردارید.

امام جمعه مشهد بیان کرد: در مقابل قضیه برجام بدعهدی دشمن را دیدید، من هم متشکرم، هم متعجب، متعجب از اینکه متولیان سیاست خارجی کشور بعد از اینکه دو سال بدعهدی‌های آمریکا به افتضاح کشیده شد سکوت کردند و متشکرم که خوشبختانه اخیرا دیگر زبان متولیان سیاست خارجی ما باز شده که اگر آمریکا بخواهد برجام‌شکنی داشته باشد، ما از برجام خارج می شویم.

وی با تاکید بر اینکه خروج از برجام یعنی نجات از یک ضرر و زیان مهلک و کشنده استقلال این مملکت و تامین منافع مردم، افزود: شما صدای این موضوع را بلند کردید، اما چرا بعد از دو سال، ما تا به امروز هرکجا مشت به صورت آمریکا زدیم و در برابر استکبار ایستادیم دشمن هم عقب نشینی کرد و هم ذلیل شد.

علم‌الهدی ابراز امیدواری کرد: مسوولان دستگاه اجرایی و مجلس ما با همین فرمان جلو بروند و به هیچ وجه تن به سازش یا تعامل و حتی لبخند به این دشمن خون ریز آدم‌کش ندهند.

ایسنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت