مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۸۷۳
زمان انتشار : ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱

الیاس نادران: لاریجانی می‌خواهد همچون دولت یازدهم در کابینه دوازدهم هم تاثیر گذار باشد

رئیس جمهور باید نسبت به تصمیماتی که اتخاذ می کند پاسخگو باشد

به گزارش  الیاس نادران نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در مورد دولت دوم حسن روحانی و تغییرات کابینه دوازدهم گفت: قطعا تغییراتی درکابینه انجام می‌شود اما اینکه این تغییرات مثبت است و یا نیست و اینکه جهت گیری های سیاسی تاثیر گذار خواهد بود تا جهت گیری های کارشناسی هنوز مشخص نیست .

این فعال سیاسی اصول‌گرا با بیان اینکه قطعا لابی های برای انتخاب کابینه از طرف افراد و گروههای سیاسی انجام می شود ادامه داد: همه تلاش دارند که لابی کنند و بر تصمیم رئیس قوه مجریه تاثیرگذار باشند .

نادران در مورد اینکه آیا این لابی‌ها سهم خواهی است یا نه افزود: نمی دانم سهم خواهی باشد یا نباشد ولی من معتقدم چون رئیس قوه مجریه باید نسبت به تصمیماتی که اتخاذ می کند پاسخگو باشد پس باید آزادانه انتخاب کند. یعنی اگر تحت فشار گروه‌های سیاسی و لابی‌ها تصمیمی را گرفت باید بداند مسئولیت تصمیمی که گرفته است با خودش است و نمی تواند فردا بگوید من تحت فشار فلان جریان یا لابی و فلان شخص و یا فرد ذی نفوذ این کار را کرده ام و اگر هم این کار را انجام داده است مسئولیت آن با خودش است .

وی در پاسخ به این سوال که آیا روحانی در انتخاب کابینه دوازدهم مستقل عمل خواهد کردگفت: وقتی انسان وامدار مجموعه‌های می شود آن مجموعه ها تاثیر گذار می شوند و نمی توان این را انکار کرد.

این نماینده سابق مجلس در پاسخ به این سوال که منظورتان از این افراد و گروه‌ها اصولگرایان معتدل و اصلاح طلب است گفت: من این دسته بندی ها را ازاساس قبول ندارم ولی قطعا آقای لاریجانی همانند کابینه یازدهم تلاش دارد تاثیرگذار باشد چراکه وی عضو لیست امید بوده است. بقیه هم همانند وی تلاش دارند که تاثیرگذار باشند و کم هستند افرادی که در حوزه سیاسی کشور باشند و نخواهند بر تصمیات رئیس جمهور تاثیرگذار نباشند ولی اینکه چه میزان تاثیرگذار باشند بستگی به آقای رئیس جمهور دارد که چقدر تمایل داشته باشد که اینها بروی تصمیمش تاثیرگذار باشند.

عصر ایران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی