مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۶۰۷
زمان انتشار : ۰۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۰

تنبل‌ترین کشور جهان کجاست؟ ‏

ساکنین کشور هنگ کنگ به نظر می‌رسد از همه فعال‌تر باشند. آنها حدودا روزی 6880 قدم بر می‌دارند که این میزان تقریبا معادل 6 کیلومتر است.

به گزارش  محققان با بررسی میزان فعالیت بیش از ۷۰۰۰۰۰ نفر در۴۶ کشور جهان توانسته‌اند میزان فعالیت و تعداد قدم‌هایی که به طور متوسط مردم هر کشور بر می‌دارند را بررسی کنند. که در این میان ساکنین کشور هنگ کنگ به نظر می‌رسد از همه فعال‌تر باشند. آنها حدودا روزی ۶۸۸۰ قدم بر می‌دارند که این میزان تقریبا معادل ۶ کیلومتر است.

اما آنهایی که در اندونزی زندگی می‌کنند به نظر می‌‌رسد تنبل‌ترین‌ها باشند چرا که نسبت به سایر کشورها کمترین پیاده روی را انجام می‌دهند، طبق این تحقیقات مردم کشور اندونزی روزانه ۳۵۱۳ قدم بر می‌دارند، حدودا نصف تعداد قدم هایی که فعال ترین مردمان جهان یعنی هنگ کنگی‌ها بر می‌دارند.

طبق این تحقیق به طور متوسط میزان قدم‌هایی که در طول روز برداشته شده است، ۴۹۶۱ قدم و حدود ۴ کیلومتر است.اما جالب است بدانید کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا و آمریکا هم کمتر از میزان استاندارد فعالیت دارند. این تحقیق به روی ۴۶ کشور انجام شده است و بر اساس آن ۵ کشور فعال شامل: هنگ کنگ، چین، اوکراین، ژاپن و روسیه می‌شود که به غیر از روسیه باقی کشورهای این لیست تعداد قدم‌هایی بیش از ۶۰۰۰ قدم دارند و روسیه با ۵۹۶۹ قدم در رده پنجم قرار دارد.

همینطور پنج کشور که کمترین فعالیت در آنها دیده شده کشورهای: آفریقای جنوبی، فیلیپین، مالزی، عربستان و اندونزی است که سه کشور آخر تعداد قدم‌هایی کمتر اس ۴۰۰۰ قدم در روز داشته‌اند.

آفتاب : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی