مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۵۷۶
زمان انتشار : ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۰

به مناسبت سالگرد قطعنامه ۵۹۸؛

ولایتی متن پیام رهبر انقلاب به وزیرخارجه در سال ۶۹ را منتشر کرد

به مناسبت سالگرد قطعنامه ۵۹۸ ولایتی متن تقدیر رهبر معظم انقلاب خطاب به وزیر وقت امور خارجه را در صفحه خود در اینستاگرام خود منتشر کرد.

به گزارش  علی‌اکبر ولایتی با انتشار تصویری با قلم رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۹ آبان ماه سال ۱۳۶۹ خطاب به وزیر وقت امور خارجه، نوشت: با اصرار و تاکید جمهوری اسلامی ایران و هیئت مذاکره‌کننده، تمامی خواسته‌های ملت بزرگ و شریف کشورمان و از جمله مشخص شدن و اعلام متجاوز یعنی صدام حسین و بازگشت به مرز‌ها محقق شد و حتی یک وجب از خاک این مرز و بوم در دست دشمن باقی نماند که در تاریخ ایران بی‌نظیر است.

او در بخش دیگری از این نوشتار افزود: همه این دستاورد‌ها حاصل ایثارگری‌ها و رشادت‌های ایثارگران، رزمندگان، شهداء و فداکاری‌های ملت شریف و بزرگ ایران است.

متن پیام مقام معظم رهبری در سال ۱۳۶۹ به این شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر ولایتی وزیر محترم امور خارجه دامت تاییداته

اکنون که جنابعالی پس از توفیق در تلاش‌های فشرده و مجاهدت آمیز در مورد پیشرفت روند صلح با کشور عراق و حفظ حقوق حقهٔ ملت ایران، عازم آن کشور می‌باشید، لازم می‌دانم حق‌شناسی و قدرانی خود را نسبت به یکایک برادران ارجمندی که در وزارت خارجه با تلاش و ابتکار و اخلاص هوشمندانهٔ خود، در یکی از مقاطع حساس و خطیر تاریخ ایران، به ملت و کشور خود خدمتی ماندگار و بزرگ کردند و دین خود را به اسلام و انقلاب اداء نمودند، ابراز نمایم و از همهٔ آنان و از جنابعالی که با مدیریتی توانفرسا آن تلاش‌ها را هدایت نموده‌اید تشکر کنم.

امید است این ادای وظیفه مقبول درگاه حضرت احدیت و موجب پاداش الهی باشد، در پایان از نقش عالی و تعیین کننده جناب رئیس جمهور محترم و مدبر کشورمان که بی‌شک به تاییدات الهی مستظهر بوده‌اند صمیمانه تشکر و تقدیر می‌نمایم و امیدوارم وجود با برکت ایشان مشمول لطف حق و دعای حضرت ولی عصر عجل الله فرجه الشریف بوده باشد.

والسلام علیکم و رحمه الله

سید علی خامنه‌ای

برنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت