مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۵۶۲
زمان انتشار : ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۰

رسیدن به توافقی دیگر غیرممکن است

وزیر امور خارجه ایران: رسیدن به توافق هسته ای به اندازه کافی دشوار بود و درصورت از سرگیری مذاکرات، ما با انتظارات به مراتب بیشتر بر سر میز مذاکره خواهیم نشست.

به گزارش  نشریه آمریکایی نیویورکر در تحلیلی به قلم رابین رایت نوشت: محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران سخنان دولت ترامپ را مبنی بر مذاکره مجدد برای توافق هسته ای رد کرد و گفت: «حتی فکر کردن به از سرگیری این مذاکرات به شدت خطرناک است زیرا هم اکنون ما حتی با انتظاراتی به مراتب بیشتر بر سر میز مذاکره خواهیم نشست».

وی افزود: «حصول این توافق به اندازه کافی دشوار بود و رسیدن به توافقی دیگر غیرممکن خواهد بود.»

ظریف به رایت گفت: «ما با احتمال برگزاری یک نشست با تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در صورتی که برای اجرای توافق هسته ای لازم باشد، مخالف نیستیم».

وی سپس به خبرنگاران گفت: «چنانچه ما شاهد حسن نیت از طرف آمریکا در اجرای توافق هسته ای باشیم، این می تواند به مثابه یک بنیان و شالوده باشد و نه یک حد نهایی و امکان تعامل در سایر حوزه ها نیز ممکن خواهد شد. اما ما تاکنون شاهد آن نبوده ایم».

ظریف گفت: «من تا به حال درخواست چنین نشستی نکرده ام و فکر نمی کنم چنین درخواستی بکنم.»

آمریکا سیاست خصمانه ای در قبال ایران دارد

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت، آمریکا سیاست خصمانه ای در قبال ایران داشته است و دولت کنونی آمریکا حتّی سیاست خصمانه تری را در قبال ایران دنبال می کند.

ظریف در مصاحبه با چارلی رز مجری شبکه پی بی اس، ضمن گمراه توصیف کردن این سیاست ها گفت: ظریف: آمریکا سیاست خصمانه ای در قبال ایران اتخاذ کرده است

خبرگزاری صداوسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت