مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۴۷۹
زمان انتشار : ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۹

قیمت میوه و تره بار در بازار تهران

پیاز همچنان گران است/ انبه ۹۲۰۰ تومان، توت فرنگی ۶۷۰۰ تومان، لیمو ترش ۶۸۰۰ تومان!+ جدول

با وجود آنکه قیمت هر کیلوگرم انواع میوه‌های تابستانه در میادین میوه و تره‌بار تهران بین ۳ تا ۴ هزار تومان است، اما پیاز همچنان گران بوده و کیلویی ۳۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد که این رقم در مغازه‌های سطح شهر بالاتر است.

به گزارش

گزارش از سطح شهر تهران نشان می‌دهد که پایین‌ترین قیمت میوه در سازمان میادین و تره‌بار است که هر کیلو میوه تابستانه بین ۳۵۰۰ و درنهایت ۵ هزار تومان به فروش می‌رسد، اما برخی میوه‌فروشی‌های سطح شهر، انواع میوه را به دو برابر قیمت عرضه می‌کنند، به طوری که هر کیلو سیب گلاب ۶۵۰۰ تومان، هلو هسته جدا ۸ هزار تومان، گیلاس درجه یک سیاه ۱۵ هزار تومان، زردآلو ۱۲ هزار تومان، آلو قطره طلا ۷ هزار تومان و آلبالو ۹ هزار تومان به فروش می‌رسد.

البته این رقم در نقاط جنوبی پایتخت بسیار پایین‌تر بوده و هر کیلو سیب گلاب در منطقه خیابان ۱۷ شهریور ۲۵۰۰ تومان، انگور ۳ هزار تومان، شلیل ۴ هزار تومان، گیلاس درجه یک ۶ هزار تومان و زردآلو ۶ هزار تومان در هر کیلوگرم به فروش می‌رسد.

و اما قیمت پیاز که طی دو هفته اخیر به دلیل کمبود عرضه در بازار بالا رفته است، همچنان در صدر قیمت صیفی‌جات قرار دارد و در مغازه‌های سطح شهر ۴ هزار تومان به بالا در هر کیلو به فروش می‌رسد.

قیمت انواع میوه و صیفی در میادین میوه و تره‌بار به شرح زیر است:

نسیم آنلاین : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار