مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۴۶۵
زمان انتشار : ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۹

پیام تسلیت هیات اسلامی هنرمندان برای درگذشت حبیب الله کاسه ساز

حبیبی که در سینما خط شکن بود/ از حامی صدیق فیلم های ارزشی تا تلاش برای ساخت فیلمی که به خاطر آن تهدید شد!

هیأت اسلامی هنرمندان با صدور پیامی در زمینه درگذشت این سینماگر انقلابی عنوان داشت: شاید اگر او نمی بود سازندگان آثاری همچون «او» ، «هور در آتش»، «اخراجی ها» حامی صدیق دیگری برای کار نمی یافتند. تلاش مرحوم کاسه ساز بعد از تهیه کنندگی مستند «ادواردو آنیلی» برای ساخت فیلم سینمایی زندگی وی نیز قابل توجه است، کاری که او را نیز تهدید کرده بودند تا از ساخت آن دست بکشد.

به گزارش  در پی درگذشت حبیب الله کاسه ساز تهیه کننده سینمای دفاع مقدس، هیأت اسلامی هنرمندان با صدور پیامی این ضایعه غمبار را به جامعه فرهنگی و هنری کشور و نیز خانواده معظم آن مرحوم تسلیت گفت.

«وَ لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْءٍ مِنَ اَلْخَوْفِ وَ اَلْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ اَلْأَمْوالِ وَ اَلْأَنْفُسِ وَ اَلثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ اَلصّابِرِینَ اَلَّذِینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قالُوا إِنّا لِلّهِ وَ إِنّا إِلَیْهِ راجِعُونَ أُولئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ وَ أُولئِکَ هُمُ اَلْمُهْتَدُونَ»  ( آیه ۱۵۵ – ۱۵۷ بقره)

سینمای دفاع مقدس و چه بهتر بگوییم سینمای ایران امروز داغدار مردی از جریان ایمانی عرصه هنر و سینما شده است. حبیب الله کاسه ساز امروز پس از چند ماه مبارزه با بیماری، جان به جان آفرین تسلیم کرد. همه ملاقات کنندگانش در این روزها خوب به یاد دارند علیرغم درد و رنجی که می کشید لبخند از لبانش پاک نمی شد.

حبیب سینمای ایران عمری را در راستای سلامت سینما و پیوند آن با عرصه های عشق و ایمان حقیقی یعنی دفاع مقدس و انقلاب کوشید. خود او نیز بی پروا دست به کار تولید آثار ارزشمندی زد و در بسیاری از کارها خط شکن شد.

شاید اگر او نمی بود سازندگان آثاری همچون «او» ، «هور در آتش»، «اخراجی ها» حامی صدیق دیگری برای کار نمی یافتند. تلاش مرحوم کاسه ساز بعد از تهیه کنندگی مستند «ادواردو آنیلی» برای ساخت فیلم سینمایی زندگی وی نیز قابل توجه است، کاری که او را نیز تهدید کرده بودند تا از ساخت آن دست بکشد.

تلاش مرحوم کاسه ساز برای پیرایش عرصه سینما از خود محوری ها و زیاده خواهی ها نیز قابل توجه است، هم چنین تلاش او برای پیوند سینمای ایران با عرصه دفاع مقدس.

به خوبی به یاد داریم زمانی که مدیر اداره کل ارزشیابی و نظارت بود طی مراسمی به یاد دفاع مقدس، چفیه متبرک شده به دست رهبری را بر دوش بسیاری از سینماگران گذاشت تا پیوند آنها را با دفاع مقدس و جبهه های عشق و ایمان پایدار سازد.

هیات اسلامی هنرمندان از خداوند متعال برای روح این هنرمند انقلابی، غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر طلب می کند و فقدان او را برای سینمای دفاع مقدس و انقلاب و همه سینمای ایران تسلیت می گوید.

سینماپرس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار