مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۳۴۷
زمان انتشار : ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸

گوگل شناسایی و بلوکه کردن برنامه های مشکوک را راحت کرد

گوگل بعد از تلاش برای حل مشکلات امنیتی برخی خدمات خود مانند جیمیل و گوگل داکس، قابلیت های امنیتی تازه ای به سرویس ها و برنامه های خود افزوده تا مشکلی برای کاربران پیش نیاید.

به گزارش  از این پس در صورت استفاده کاربران از برنامه ها و اپ هایی که طراحان آنها از سیستم بررسی صلاحیت گوگل تاییدیه نگرفته باشند، پیام هشداری به نمایش درمی آید.

این پیام هشدار به کاربران اطلاع می دهد که برنامه مورد استفاده آنها از نظر شرایط امنیتی و عدم وجود کدهای آلوده و مخرب بررسی نشده و لذا بهتر است از کاربرد آن خودداری کنند.

پیش از این اپل خدمات مشابهی را به کاربران سیستم عامل OS X ارائه می کرد که گیت کیپر نام داشت. ویندوز ۱۰ رویه متقاوتی دارد و به طور کلی مانع از استفاده از برنامه هایی می شود که از طریق فروشگاه آنلاین مایکروسافت عرضه نشده باشند.

البته گوگل جلوی استفاده از برنامه های تاییدنشده را نمی گیرد و کاربران با انتخاب گزینه Advanced و نگارش عبارت ادامه در جعبه باز شده می توانند از برنامه مورد نظرشان استفاده کنند.

گوگل در پستی وبلاگی علت ارائه این خدمات تازه را تعهد به ایجاد اکوسیستمی سالم برای کاربران و برنامه نویسان دانسته است و اظهار امیدواری کرده از این طریق امنیت کاربران بیشتر تامین شود.

مهر : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهدی بذرافکن

آنها بچه پولدار نبوده اند، زندگی راحتی هم نداشته اند، تازه حالا که صادقانه اعتراف می کنند:«یک شبه پول دار شده ایم» می خواهند دست خانواده هایشان را هم بگیرند.

اسکار جشنواره فجر

علیرضا غفاری

امسال فیلمی برای اسکار نداریم خیالتان راحت!