مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۲۵۳
زمان انتشار : ۰۳:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۸

هشدار درباره بستنی زغالی

کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند مصرف بستنی زغالی که با زغال چوب تهیه می‌شود و این روزها در دنیا طرفداران فراوان پیدا کرده است می‌تواند باعث جذب داروها در معده و بی‌اثر کردن خواص آنها شود.

به گزارش  از زغال چوب برای ضدعفونی کردن میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌شود، همچنین در سال‌های قبل از این ماده برای ضدعفونی کردن محیط‌های بیمارستانی و بیماران استفاده می‌شد.

خاصیت زغال چوب در از بین بردن سموم از معده و دستگاه گوارش است، این ماده نوعی جاذب است و اکثر مواد شیمیایی را جذب و در خود حل می‌کند به همین دلیل خوردن آن به همراه بستنی می‌تواند اثر داروهای شیمیایی به ویژه داروهای پیشگیری از بارداری را مختل و از بین ببرد.

بستنی زغالی نسل جدیدی از بستنی است که از طعم‌دهنده زغال چوب گیاهی استفاده می‌شود وبستنی طعم و مزه خاصی پیدا می‌کند.

این بستنی همچنین باعث بی‌اثرشدن داروهای هورمونی تنظیم‌کننده بارداری می‌شود و اگر در یک ماه چندین نوبت از این بستنی استفاده شود، امکان بارداری خانم‌ها حتی با وجود مصرف منظم قرص‌های ضدبارداری وجود دارد.

کارشناسان عنوان کرده‌اند که این جنبه خاص از بستنی زغالی باید درسطح جهان اطلاع‌رسانی شود و اگر مبتلا به بیماری هستید و فعلا شرایط فرزندآوری را ندارید باید از سایر روش‌های پیشگیری استفاده کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سید مجتبی حسینی

امروز، اگرچه به لطف وجود شبکه‌های اجتماعی،‌ فضا بازترشده و همین اندک شفافیت موجود هم از صدقه سر همین شبکه‌هاست، اما هنوز جای سازوکارهای قانونی برای حمایت از رسانه‌های آزادی که بتوانند با شجاعت به کشف و افشای مفاسد بپردازند خالیست. هنوز هم آنجا که پای رسانه‌های شناسنامه‌دار در افشای چنین مفاسدی به میان می‌آید، تیغ برخورد قضایی و امنیتی بالای سرشان خودنمایی می‌کند و محافظه‌کاری را بر قلمشان جاری.

افسانه هزارپایان

زینب علیپور

نگاهی به مجموعه طنز «افسانه هزارپایان»| روایت افسانه ای که نیمه کاره ماند!