مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۱۲۰۰
زمان انتشار : ۱۴:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۷

ترامپ احتمالاً بار دیگر پایبندی ایران به برجام را تأیید کند

یک شبکه خبری آمریکایی اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا احتمالاً بار دیگر پایبندی تهران به توافق هسته‌ای را اعلام کند.

به گزارش  انتظار می‌رود “دونالد ترامپ” رئیس جمهور آمریکا بار دیگر تأیید کند ایران به تعهداتی که در توافق هسته‌ای ۲ سال پیش با دولت اوباما تعیین شده بود، پایبند است، این همان توافقی است که رئیس جمهور ترامپ در دوران انتخاباتی وعده داده بود در صورت پیروزی و رئیس جمهور شدن، پاره خواهد کرد.

آخرین باری که دولت ترامپ پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تأیید کرده بود، آوریل سال گذشته بود، زمانی که ترامپ گفته بود ایران به روح توافق پایبند نیست.

گفته شده است رکس تیلرسون وزیر امور خارجه دولت ترامپ گفته است هرچند این توافق بی‌عیب و نقص نیست ولی بهترین راه برای راستی‌آزمایی از پایبندی ایران در فعالیت‌های هسته‌ای خود به شمار می‌آید.

ایران همچنان بر اساس توافق، از کاهش تحریم‌ها سود می‌برد ولی این توافق همچنان توسط شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت امور خارجه آمریکا در دست بازبینی است؛ این بازبینی در آخر تابستان پایان می‌گیرد.

گفته می‌شود احتمالاً نتیجه‌گیری این بازبینی، باقی ماندن در توافق و در عین حال تشدید اجرای آن و نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران و مقابله با دیگر فعالیت‌های این کشور در منطقه مانند حمایت از تروریسم و مداخله در یمن و دیگر مناطق کنار نقض حقوق بشر خواهد بود.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سید مجتبی حسینی

امروز، اگرچه به لطف وجود شبکه‌های اجتماعی،‌ فضا بازترشده و همین اندک شفافیت موجود هم از صدقه سر همین شبکه‌هاست، اما هنوز جای سازوکارهای قانونی برای حمایت از رسانه‌های آزادی که بتوانند با شجاعت به کشف و افشای مفاسد بپردازند خالیست. هنوز هم آنجا که پای رسانه‌های شناسنامه‌دار در افشای چنین مفاسدی به میان می‌آید، تیغ برخورد قضایی و امنیتی بالای سرشان خودنمایی می‌کند و محافظه‌کاری را بر قلمشان جاری.

افسانه هزارپایان

زینب علیپور

نگاهی به مجموعه طنز «افسانه هزارپایان»| روایت افسانه ای که نیمه کاره ماند!