مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۰۷۵۲
زمان انتشار : ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

۲۵ هزار داعشی در موصل به هلاکت رسیدند

فرمانده عملیات نینوا در عراق از هلاکت 25 هزار تروریست عضو گروه تکفیری صهیونیستی داعش در نبرد آزادسازی موصل، مرکز این استان خبر داد.

به گزارش  سرلشکر عبدالامیر یارالله در نشست خبری گفت: نیروهای مشترک عراقی به زودی عملیاتی را برای آزادسازی شهرستان تلعفر و دو منطقه العیاضیه و المحلبیه آغاز خواهند کرد.

یارالله افزود: به وعده آزادسازی موصل عمل کردیم و از استان نینوا فقط مرکز شهرستان تلعفر و دو منطقه العیاضیه و المحلبیه باقی مانده است و در آینده بسیار نزدیک، چهارمین و آخرین مرحله از عملیات در استان نینوا برای آزادسازی تلعفر آغاز خواهد شد و این استان به طور کامل از دست تروریست های داعش نجات خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: نیروهای قهرمان عراقی در نبردهای سخت و در مناطق دارای موقعیت دشوار و قدیمی و معابر تنگ، با وجود بیش از سه میلیون شهروند شرکت کردند. این عملیات در شرایط مختلف آب و هوایی ادامه پیدا کرد و این نیروها توانستند عناصر تروریست داعش را بیرون برانند و موصل را آزاد کنند.

این فرمانده عراقی گفت: بیش از ۲۵ هزار نفر از عناصر داعش در نبردهای موصل که حدود ۹ ماه طول کشید، کشته شدند. نیروهای عراقی بیش از چهارصد عامل انتحاری داعش را در موصل هدف قرار دادند و بیش از هزار و دویست دستگاه خودروی بمبگذاری شده را منهدم کردند. ۱۳۰ هواپیمای بدون سرنشین داعش هم سرنگون شد. بیش از صد هزار نیروی عراقی در نبردهای موصل از ارتش، پلیس مرکزی، سازمان مبارزه با تروریسم و بسیج مردمی شرکت داشتند.

خبرگزاری صدا وسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت