مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۰۷۴۹
زمان انتشار : ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

روند افزایش دما طی روزهای آینده

کارشناس سازمان هواشناسی: طی روزهای آینده روند افزایش دما را در پیش خواهیم داشت.

به گزارش   محمد اصغری افزود: طبق آخرین گزارش های هواشناسی، دو بخش از کشور با وجود رطوبت که در منطقه است بویژه در ساعات بعد از ظهر درگیر بارش است .

وی گفت : در شمال غرب کشور یعنی در قسمت های از آذربایجان شرقی و غربی ، اردبیل و گیلان و ارتفاعات البرز بویژه در بخش های مرکزی در ساعات بعد از ظهر باید منتظر بارش های پراکنده باشیم .

کارشناس هواشناسی افزود : این شرایط را در کل کشور توام با افزایش دما پیش بینی می کنیم .

وی با بیان اینکه برای جنوب شرق نیز شاهد وقوع رگبار رعد و برق خواهیم بود گفت: یعنی در جنوب سیستان و بلوچستان و قسمت های از کرمان و هرمزگان حتی ارتفاعات شرقی استان فارس احتمالا کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال بختیاری شاهد رعد و برق خواهیم بود و بخش شرقی آب های دریای عمان نیز مواج خواهد بود .

اصغری گفت: طی روزهای آینده روند افزایش دما را شاهد خواهیم بود و باید منتظر دمای ۵۰ به بالا در خوزستان در قسمت های از ایران و بوشهر باشیم .

وی افزود: پیش بینی می شود که از فردا تا پایان هفته ضمن اینکه هوا شرجی می شود در بوشهر ده درجه افزایش دما اتفاق می افتد.

کارشناس هواشناسی گفت : دمای هوا در خوزستان نیز می تواند به بالای ۵۰ درجه برسد بطوری که در تهران نیز ما تا روز های پایانی هفته باید منتظر افزایش دما باشیم .

وی افزود: در شرق کشور با وجود بادهای شمالی افزایش دما پیش بینی نمی شود، این وضع را در منطقه شرق مثل زابل و نهبندان توام با وزش باد و گرد و خاک خواهیم داشت.

خبرگزاری صدا وسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت