مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۰۷۲۲
زمان انتشار : ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵

«روزگار مجنون» بزودی مقابل دوربین می رود

پیش تولید فیلم سینمایی «روزگار مجنون» آغاز شد.

به گزارش  «روزگار مجنون» عنوان فیلمی سینمایی به نویسندگی و کارگردانی یاسمن نصرتی است که به تازگی با دریافت پروانه ساخت وارد مرحله پیش تولید شده و براساس برنامه ریزی های انجام گرفته تا یک ماه آینده مقابل دوربین خواهد رفت.
این فیلم اولین ساخته بلند نصرتی محسوب می شود که پیش از این ساخت چندین فیلم کوتاه و داستانی را برعهده داشته است.
امیرعلی دانایی اولین بازیگری است که حضورش در این پروژه قطعی شده و سایر بازیگران نیز تا چند روز آینده انتخاب خواهند شد.
فیلمبرداری این فیلم در مناطقی چون سرپل ذهاب، پاتاق، کرمانشاه و ایلام انجام می شود و گروه دکور در حال حاضر مشغول ساخت بیمارستانی صحرایی در شهر کرمانشاه هستند.
نصرتی درباره وضعیت حال حاضر این پروژه گفت: «حدود یکسال از صدور پروانه ساخت «روزگار مجنون» می گذرد. تمام روزهای این یکسال را با توجه به موضوع فیلمنامه ام که به دفاع مقدس می پردازد به نهادهای مربوطه مراجعه کردم، هر روز از این ارگان به ارگانی دیگر و بعد از بررسی فیلمنامه ام به بهانه اینکه قصه من جزو سرفصل های سازمان آنها نیست رد می شد. بعد از مراجعه به یکی از ارگان های مربوطه و پس از حدود شش ماه رفت و آمد سرانجام لطف خدا شامل حالم شد و قبول کردند که پروژه را حمایت کنند، اما متاسفانه با رفتن مدیر و آمدن مدیر جدید، بررسی مجدد فیلمنامه من موکول شد به تشکیل شورای جدید».
وی افزود: «سرمایه گذارهای شخصی هم متاسفانه تمایلی به سرمایه گذاری در آثار دفاع مقدسی ندارند. اگر کسی هم پیدا می شد، شرطش حذف مرصاد از قصه بود و من نیز زیر بار این اتفاق نمی رفتم. در نهایت با حمایت بنیاد فارابی و با نگاه مثبت و حمایت گرانه این نهاد به فیلم اولی ها، توانستیم پیش تولید «روزگار مجنون» را آغاز کنیم».
وی در پایان گفت: «علاوه بر امیرعلی دانایی فیلم چند شخصیت دیگر نیز دارد که این روزها علاوه بر مذاکره با عوامل پشت دوربین، مشغول رایزنی با سایر بازیگران نیز هستیم. اولین نمایش فیلم نیز در جشنواره سی و ششم فیلم فجر خواهد بود».
در خلاصه داستان «روزگار مجنون» به نویسندگی مشترک روزبه نریمان و یاسمن نصرتی آمده: در زمان حمله مرصاد، ستاره پرستار یکی از بیمارستان های صحرایی غرب کشور است. او به همراه مجروحان و مردم محلی، در حال فرار هستند که خبر سقوط اسلام آباد را می شنوند. آنها به یک قلعه پناه می برند و این تازه شروع ماجراست… .
عبدالحسن برزیده نیز در این پروژه به عنوان مشاور کارگردان حضور دارد.

بانی فیلم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت